Alex Murdaugh yalan söylediğini ve hırsızlık yaptığını kabul ediyor ancak cinayetleri reddediyor

Joachim

Genel Mod
Global Mod
WALTERBORO, Güney Carolina — Karısı ve oğlunun öldürülmesinden bu yana geçen 20 aydan fazla bir süre içinde, Güney Carolina’daki yasal bir hanedanın çocuğu olan Alex Murdaugh, savcılar onu cinayetlerle suçlarken bile, nadiren kamuoyu önünde konuştu. Gölgeli finansal anlaşmaları, beceriksiz bir intihar planı ve pahalı bir uyuşturucu bağımlılığı hakkındaki raporlar ulusal ilgiyi üzerine çekerken sessizliğini korudu.

Ancak Perşembe günü Bay Murdaugh saatlerce konuştu. Bay Murdaugh, kendi cinayet davasının tanık kürsüsünde müvekkillerinden hırsızlık yaptığını itiraf etti. Hukuk firmasına vermek için cebe bir çek attığını itiraf etti. Cinayet gecesi nerede olduğu konusunda polise yalan söylediğini de itiraf etti.

Yine de, 54 yaşındaki müvekkillerini dört haftadır mahkemede olduğu gibi mahkeme salonlarında onlarca yıldır temsil eden Bay Murdaugh, ailesine asla zarar vermediği konusunda ısrar etti.

Mahkeme salonunda avukatı Jim Griffin bir pompalı tüfek doğrulttu. “O tabancayı veya benzeri bir silahı alıp oğlunuzun beynini mi patlattınız?” diye sordu.

Murdaugh, ağrı kesici bağımlılığının körüklediği paranoyanın onu Haziran 2021’deki cinayetlerin olduğu geceki hareketleri hakkında yalan söylemek için konuşmaya sevk ettiğinde ısrar ederek, “Karımı veya oğlumu asla vurmadım – asla,” diye yanıt verdi. “Ah, ne karışık bir ağ örüyoruz” dedi. “Bir kez yalan söyledim – sonra aileme söyledim – yalan söylemeye devam etmek zorunda kaldım.”

Geçen yıl barodan atılmasına rağmen Murdaugh, Perşembe günü davayı kendi eline almayı ve iyisiyle kötüsüyle onun yıldız tanığı olmayı başardı. Bay Murdaugh ifade vermeye karar verirken, beraat mı yoksa ömür boyu hapis mi kalacağını belirleyebilecek bir risk aldı.

En büyük zorluğu, oğlu tarafından çekilen video aslında onu 52 yaşındaki karısı Maggie ve 22 yaşındaki küçük oğlu Paul ile birlikte Aile kulübesinde cinayet işlenmeden birkaç dakika önce yakınlardayken gösterdiğinde neden ailenin evinde olduğunu iddia ettiğini açıklamaktı. .

“Murdaugh Cinayetlerini” Anlayın

6 haritadan 1.

Murdaugh’lar güçlüdür. Aile, bir asırdan fazla bir süredir eyaletin kırsal bir kesiminde hukuk mesleğine hakim oldu. Yaklaşık 90 yıl boyunca, beş ilçelik bir bölgenin başsavcılığı görevini bir Murdaugh üstlendi. Daha da uzun bir süredir, aile hukuku firması eyaletteki önde gelen haksız fiil dava şirketlerinden biri olmuştur.

Bay Murdaugh milyonları dolandırmakla suçlanıyor. Avukat, 14 Ekim 2021’de tutuklandı ve 2018’de ailenin evinde ön merdivenlerden düşerek ölen bir temizlikçinin çocuklarına yönelik bir yerleşim yerinden milyonlarca dolar çalmakla suçlandı.

Cinayetlerden önce olay yerinde bulunmuş olsaydı polisin onu bir zanlı olarak kabul edeceğinden korktuğu için yalan söylediğini söyledi.

“Orada olduğum konusunda yalan söyledim ve bunu yaptığım için çok üzgünüm” dedi.

Walterboro’nun küçük bir kasabasındaki mahkeme salonundaki duruşma, ülke çapında canlı yayınlandı ve basit bir taşra hayatı ve mali ayrıcalık dünyasına açılan bir pencere açtı: Bay Murdaugh ve oğulları, ailenin 1.700 dönümlük arazisinde geyik ve güvercin avlıyorlar. dört tekerlekli araçlarda, aile yemekleri için TV tepsileri ile TV’nin etrafında toplanmak.

Ayrıca Bay Murdaugh’un çifte hayatını neyin oluşturduğunu da ortaya çıkardı. Birçoğuna göre, ailesinin firması için milyonlarca dolar kazanan ve rahat bir hayat yaşayan dördüncü nesil başarılı bir avukattı.

Ancak Bay Murdaugh birçok şeyin göründüğü gibi olmadığını itiraf etti: Yıllar önce diz ameliyatı geçirdiğinden beri oksikodon bağımlısı olduğunu söyledi; Ödeme yapmak için, genellikle hukuk firmasından ve bazıları ciddi şekilde yaralandıktan sonra yerleşim yeri kazanan müvekkillerinden para çaldığını söyledi.

Başsavcı, Bay Murdaugh’un Cuma sabahı devam eden çapraz sorgulamasında, Bay Murdaugh’un sadece polise değil, etrafındakilere de ne kadar sık ve kolay yalan söylediğini göstermeye çalıştı. Savcı Creighton Waters, Bay Murdaugh’un çaldığı müşterilerle ilgili bir yığın belgeyi kaldırdı.

Doğrudan jüriye bakarak, “Her biri, sizi oturup birinin gözlerinin içine bakmanızı ve onların yanında olduğunuza ikna etmenizi sağladı, değil mi?” diye sordu.

Bay Murdaugh, “Onu yanılttığımı, yanlış davrandığımı ve parasını çaldığımı kabul ediyorum,” diye yanıtladı.

Savcılar, cinayetler sırasında Murdaugh’un mali suçunun açığa çıkmasından korktuğunu ve karısını ve oğlunu sempati kazanmak ve mali durumuyla ilgili soruşturmaları kapatmak için öldürdüğünü söyledi.

Bay Waters, Perşembe günkü çapraz sorgulamanın çoğunu, Bay Murdaugh’un ünlü ailesinin itibarından yararlandığını ve Bay Murdaugh’un kendisini yasaların üzerinde hissettiğini ima ettiğini bularak geçirdi. Yerel bölge savcılığının ofisinde, bir rozet takmasına ve arabasına yanıp sönen ışıklar yakmasına izin veren gönüllü bir pozisyonda bulundu.

İddia makamının sorularının çoğu, Bay Murdaugh’un mali ve sosyal ilişkileriyle ilgiliydi ve savcılar, savunmanın sorgusunun odak noktası olan suçların işlendiği gece Bay Murdaugh’a onun hareketlerini sormadan günü sonlandırdı.

Bay Murdaugh, karısıyla akşam yemeği yediğini ve karısının daha sonra oğluyla birlikte mülkün yakınındaki köpek kulübelerine gittiğini söyledi. Bay Murdaugh başlangıçta ayrılmak istemedi, ancak sonunda onları bir golf arabasıyla takip etti, dedi. Köpeğin ağzından tavuk çıkardıktan sonra klimada serinlemek için golf arabasını eve geri götürdüğünü ifade etti.

Daha sonra Alzheimer hastası olan annesini kontrol etmek için oraya gitti. Araba ve telefon kayıtları, Bay Murdaugh’un yaklaşık 15 dakikalık bir yolculuk için mülkünden saat 21:07 civarında ayrıldığını gösteriyor.

İddia makamının versiyonunda bu, Bay Murdaugh’un cinayetleri gerçekleştirmesinden sonra oldu ve bir mazeret yaratma girişimiydi. Bay Murdaugh, kulübeye geri bildirimde bulunmadan ayrıldığını ve karısı ve oğlu için endişelenmek için hiçbir nedeni olmadığını söyledi.

Akşam saat 10’a kadar eve dönüp evi boş bulduğunda, kulübelere gitti ve söylediği şeyin korkunç suç mahalli olduğunu keşfetti.

Perşembe günü jüri üyelerine gözyaşlarına boğulurken, “Hepinizin resimlerde gördüklerini ben de gördüm” dedi. “Çok fena.”

Murdaugh, haftalar ve aylar boyunca polisle çalıştığını ve bir şüpheli olduğunu anlayınca telefon ve araba kayıtlarıyla kendini haklı çıkarmaya kararlı olduğunu söyledi.

Bay Murdaugh, “Bu benim için son derece önemliydi” dedi.

Savunma ekibi, polis soruşturmasını baştan savma olarak göstermeye çalıştı ve avukatlarının cinayet gününe ait Maggie Murdaugh’un telefonundaki bazı konum verilerinin – avukatlarının Bay Murdaugh’u haklı çıkarabileceğini söylediği – üzerine yazıldığını kaydetti.

Bay Murdaugh’un ifadesi aynı zamanda eşi ve oğluyla olan ilişkisi hakkında ilk kez uzun uzadıya konuşmasıydı. Karısının “böyle bir hanımefendi” olduğunu söyledi. “Bataklıkta ve kırda büyümemiş” olmasına rağmen, bölgenin tadını çıkarmaya ve iki oğlunu büyütmeye geldi.

Murdaugh, oğlu Paul Murdaugh’un “yüzde 100 taşralı bir çocuk” olduğunu, insanları önemsediğini ve “son derece sadık” olduğunu söyledi.

İlişkileri sorulduğunda, “Daha yakın olamazsın” dedi.

Ben Shpigel raporlamaya katkıda bulundu.