Ali Koç: Zil takıp oynayanlar mutsuz olacak

Gattuso

New member
Ali Koç, Fenerbahçe’nin son periyotta ligdeki durumunu değerlendirirken inanmaya ve desteklemeye öncelik verilmesi gerektiğini belirtti. Şampiyonluk ümidini kaybetmediğini belirten Koç, taraftarın sabırlı olması gerektiğini söylemiş oldu. İşte Koç’un açıklamalarından öne çıkanlar:

“Futbolun olağan akışına karşıt bir durum”

“Sözlerime son vermedilk evvel biraz da sizleri, bizleri, hepimizi üzen futbol grubumuzdan bahsedeceğim. Son 2 dönem da olduğu üzere bu döneme da epeyce hoş başladık, 7.hafta prestijiyle önderdik. daha sonra 4 hafta geçti… Yani 7.haftada bundan daha sonraki 4 hafta için en makus tabloyu çiz deseniz aklımızın ucundan geçmeyecek şeyler oldu. Hiç abartmadan, sizin gönlünüzü güzel tutmak için değil, inandığımız bir şey söylüyorum. Kağıt üzerinde grubumuz, bugün bence, bizce, arkadaşlarım da katılıyorlar, Türkiye Ligi’nin en güçlü takımı lakin daha lig başlamadan aşağı çekilmeye başladık. 3 galibiyet aldık, 9 puan, 0 gol yedik, 4.hafta İstanbul’da Sivasspor ile birliktee kaldık, daha o gün protestolar başladı. Siz de biliyorsunuz ki futbolun olağan akışına ters bir durum. Bu hareketlenmelerin geleceğini esasen biliyorduk. Değerli değil. Değerli olan bizim kazanmamız. Fenerbahçe’nin kazanması, 3 puanları her şeyin üzerindedir. Başkalarıyla biz uğraşırız.”

“Zil takıp oynayanlar inşallah epeyce mutsuz olacaklar”

“Sizden tek ricam, biz inanıyoruz, sizler de inanmaya devam edin. bakılırsaceksiniz, her puan kaybında, her maç kaybında, her olumsuz durumda ortaya çıkan, toplumsal medyada faal olan, her olumsuz maç sonunda zil takıp oynayanlar inşallah Allah’ın müsaadesiyle fazlaca mutsuz olacaklar. Ben ve arkadaşlarımın, sizin üzere insanların samimi uğraşları, çalışmaları, uğraşları, niyetleri… Ben insanı daima niyetiyle ölçerim, yalnızca uygun futbolcu mu diye bakmam, güzel insan mı diye de bakarım. Çocuklarıma tek öğrettiğim şey âlâ insan olmaktır. Bunun bir karşılığı olacak. Bu bu biçimde gitmeyecek. Yaşadığımız bu talihsizlikler, bizim de beceriksizliklerimiz var olağan fakat bu bu biçimde gitmeyecek, bir yerde bu dönecek. Onun için inanmaya, desteklemeye, biz olalım olmayalım Fenerbahçe’yi 1 dakika dahi yalnız bırakmamaya lütfilk öncelik verin, azami çaba gösterin. Sizden tek ricam bu.”

“Fenerbahçe tarihinde yaşamadığı şeyler yaşadı”

“Fenerbahçe 21. yüzyılda tarihinde yaşamadığı şeyler yaşadı. Düşünebiliyor musunuz bir ekip 8-10 senede şampiyonluğu 3 kez son maçta kaybetti. Üstümüze bir de FETÖ geldi. Belimizi kırdı lakin duvara tosladı. Tahminen bunu söylem edemeyenler bile rekabet hırsı gözünü bürümüş lakin kendini milliyetçi sayan FETÖ’yle uğraş ettiğini söyleyen beşerler kelam konusu Fenerbahçe olunca bize lisan uzatanlar, Türkiye Cumhuriyeti mahkemelerinin sonucunı hiçe sayanlar, nazaranceksiniz. Vakit ortasında tarih Fenerbahçe’nin, bir defa daha Türkiye Cumhuriyeti’nin bekası için neler yaptığını, nelerle boğuştuğunu, gayret ettiğini, tek başına, kimse yanında yokken ülkeyi ne büyük felaketten döndürdüğünü tarih yazacaktır. Bugün yazmasa yarın yazacaktır. Alacağımız hiç bir şampiyonluk bize bu kadar gurur vermeyecektir geçmişte yaşadıklarımızda olduğu üzere.

“Biraz daha sabretmemiz gerekebilir”

“Fenerbahçe Spor Kulübü’nün lideri, idaresi kim olursa olsun cansiperane sarılın, koruyun, sahiplenin. Seviyorsunuz aslına bakarsanız. O denli ya da bu biçimde bizler için de 4 senede hangi kurallarda başkanlık yaptığımızı vakit ortasında anlatacağız fakat bu baht dönecek. Biraz daha sabretmemiz gerekebilir. Bu seniçin katiyetle ümidimi kaybetmedim. Biz 3 haftada bu noktaya geldiysek, 3 haftada apayrı noktaya da gelebiliriz. İnanmaya devam edin, dualarınızı eksik etmeyin. Bir defa daha Mustafa lidere, idare heyeti üyelerine, ailelerinize teşekkür ediyorum. Hepiniz sağ olun, var olun, eksik olmayın. Kalpler birlikte.”