Ali Koç’tan Trabzonspor’a sert karşılık: Yazıklar olsun, bunu hazmedeceksiniz

Gattuso

New member
Fenerbahçe Lideri Ali Koç, 3 Temmuz Şike Kumpası’nın 10. yılında Fenerbahçe TV’ye telefonla bağlanarak açıklamalarda bulundu. Ali Koç, o periyotta yaşananlardan şu ana kadar birfazlaca hususta konuşurken, Trabzonspor ‘un da attığı tweetler, paylaştığı görüntülere sert reaksiyon gösterdi.

İşte Ali Koç’un açıklamaları:

Tarih sayfalarına altın harflerle yazılacak bir uğraş sergiledik ve bugüne geldik. Fenerbahçe’nin, Yargıtay’daki karar çıktıktan daha sonra, yaşadığı maddi ve manevi ziyanları bir biçimde gidermesi gerekecek. Sayılara dökemeyeceğimiz, epey olay yaşadık. Bize saldıranların en güçlü olduğu devirde, biz bir sene daha sonra az kalsın şampiyon oluyorduk. Ne yaptılar ettiler, o süreçte mani oldular. 12 Mayıs’ta daha maçlar başlamadan stadyuma gelen insanlara gaz sıkıldı. Ben şahsen alandaydım, yaşananlara şahit oldum.

‘Sizlere yazıklar olsun’

Biz unutmuyoruz, unutamayız da. Unutturmayacağız da. Bu topluluk, yek beden olarak, çabamızı verecektir. Bugün hala, bu kadar olay yaşandıktan daha sonra, 7800 yıla yakın cezalar verildikten daha sonra, hala bunu savunanlara…

Fenerbahçe’nin şike yaptığını tez edenlere mesajım var. Siz ne derseniz deyin, ne kadar bağırsanız da, burada bir gerçek var. Fenerbahçe’ye ağır bir kumpas kurulmuştur. Sizlere yazıklar olsun. Bu kupa, şampiyonluk olayından öte bir olay. UEFA’nın hangi dokümanlarla, hangi süreç ortasında, hangi kararları almaya gitmek zorunda kaldığı unutulmasın. Fenerbahçe’nin kupası müzesindedir, o arkadaşlar da gelip kupayı ziyaret edebilirler. Artık kararlarını versinler, FETÖ’nün yanında mısınız, Türkiye’nin yanında mısınız?

‘Artık bunu hazmedeceksiniz’

O denli tweet atmayla olmaz. Artık bunu hazmedeceksiniz, kabul edeceksiniz. Bunun öteki yolu yok. Bir kupa için bu kadar yaygara koparırken bu ülkenin kıymetlerine karşı mı geleceksiniz?