Ankaragücü Beşiktaş maçında uçan tekme!

Gattuso

New member
Maç sonunda Ankaragücü’nde alana giren bir taraftar, Salih Uçan ve Cenk Tosun’un bulunduğu yere uçan tekmeyle daldı. Saha ortasına kadar gelen saldırgan taraftarı güvenlik nazaranvlileri çabucak sonrasında dışarı çıkardı.

Cenk Tosun: Maçı geçtim, nasıl yanımıza kadar gelebiliyor?

Beşiktaşlı futbolcu Cenk Tosun, Spor Toto Muhteşem Lig’in 5. haftasında MKE Ankaragücü’nü 3-2 yendikleri maçtan daha sonra yaşanan olaylara reaksiyon gösterdi.

Karşılaşmadan daha sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cenk Tosun, bir taraftarın maçın akabinde alana girerek kendilerine saldırmasıyla ilgili şunları söylemiş oldu:

“Maçı geçtim, düzgün oynarsın ya da makûs oynarsın. Bugün 3 puanla ayrıldık, bizim için fazlaca değerliydi. Maçtan daha sonra olanlar nitekim kabul edilecek şeyler değil. O kadar polis mensubu, güvenliğin olduğu yerde taraftar nasıl bizim yakınımıza gelebiliyor? Allaha şükür önemli bir durumum yok. Konumu daha sonradan izledik. Talih yapıtı yan tarafa bir adım atıyorum. Tahminen adımı atmasam tekme Salih’e gelecek, futbol hayatı bitecek. Bu kadar kolay olmamalı. Biz ne kadar emek veriyoruz. Ailelerimizi görmüyoruz, emek veriyoruz buralara gelebilmek için. Kendini bilmeyen bir insan geliyor bize o denli muamele yapıyor.”