Antalyasporlu Nuri Şahin’den Muhteşem Kupa iletisi

Gattuso

New member
Üstün Lig grubu Fraport TAV Antalyaspor’un deneyimli ismi Nuri Şahin, grubunun Erzurum kampında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Şahin, “Süper Kupa maçımız var, inşallah onu kazanırız. Lig ise fazlaca uzun bir maraton ve bir amaç koymak şimdilik yanlış olur lakin rakibini zorlayan, kazanmak için alana çıkan, uygun oyunculardan konseyi, taktik disiplinine sahip bir ekip olursak, taraftarlarımızla bir arada ki ben daha Türkiye’de taraftar önünde oynamadım, hoş olacağını düşünüyorum” dedi.

“Ligimizin kalitesini artıracak her futbolcu bizi memnun eder”

Kulüplerin yaptığı ve yapacağı yıldız oyuncu transferleri için değerlendirmede bulunan tecrübeli orta saha, “Ligimizin kalitesini artıracak her futbolcu bizi keyifli eder. Bunu bir rakip olarak değil, bir Türk, bir futbolsever olarak değerlendiriyorum. Ligimizin kalitesi artarsa hepimiz için âlâ olur; ülkemizin ve ligimizin marka kıymeti artar. O niçinle alışılmış ki her vakit ligimizde yerleri var, gelsinler. İnşallah o isimler kalitelerini alana da yansıtır ve hoş olur. Bu bir ekip oyunu, kimse gelip de tek başına bir şey kazanmadı. Ekiplere güzel olsun. Büyük isimler, büyük transferler” sözlerini kullandı.

‘Hepimiz üzüldük’

EURO 2020’de Türkiye’nin gösterdiği performans hakkında ise Şahin, “Her vakit söylemiş oldum: Etkin bir sporcuyum ve spor bıraksam bile birisini eleştirecek birisi olmadım, o yapıda birisi değilim. Herkes üzere ulusal kadro maçlarını heyecanla bekleyen birisiyim hatta ulusal kadronun İtalya maçının Almanya’da bir kanala tahlilini de yaptım. Çok heyecanlı gittik, ne yazık ki istediğimiz üzere olmadı ve hepimiz üzüldük. Eminim ki futbolcular ve teknik grup de de epey üzülmüştür. Biz sevinci de hüznü de epey üst düzeylerde yaşıyoruz. Bu niçinle hayal kırıklıklarına uğrayabiliyoruz. Türkiye A Ulusal Futbol Ekibi için en değerlisi turnuvalara katılmak. 2020 Avrupa Şampiyonası’na gittik, Dünya Kupası Elemeleri’nde yeterli konumdayız. 2024’te Almanya’da yapılacak olan Avrupa Futbol Şampiyonası, 2026’da Amerika-Kanada-Meksika konut sahipliğinde düzenlenecek Dünya Kupası’na katılmamız lazım. Bu istikrarı sağlarsak her turnuvada olursan bir biçimde sivriliyorsun. 2002’de yaşadığımızı yaşayabiliriz. Benim için en değerlisi ulusal ekibin bu turnuvalarda yer alması. Bizden çok uygun olan ekipler vardı” diye konuştu.