Arda Turan’dan Barcelona çıkışı: Tıp rehberi değilim

Gattuso

New member
Arda Turan, İstanbul Kent Üniversitesi’nin ödül merasimine katıldı. Galatasaraylı futbolcu ulusal grup, sarı-kırmızılı ekip, Fatih Terim ile ilgili kıymetli açıklamalarda bulundu. Barcelona maçında takıma alınmamasıyla ilgili konuşan Turan, ulusal ekipten ayrılışıyla ilgili “Asla bunu hak ettiğimi düşünmüyorum” dedi.

Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, İstanbul Kent Üniversitesi İşletme Kısmı bünyesinde yapılan ‘Marka Araştırma ve Değerlendirmeleri’ kararında ‘2022 yılı en sevilen ve örnek alınan futbolcusu’ seçildi. Mükafatını almak için eşi Aslıhan Doğan Turan ile üniversiteye gelen futbolcu, hem de düzenlen söyleşide öğrencilerle buluştu. Üniversitenin konferans salonunda yapılan söyleşide salonu hınca hınç dolduran öğrenciler aktifliğin sonunda Turan ile kucak kucak fotoğraf çektirerek, forma imzalattı. Söyleşide mesleksel hayatına ait samimi açıklamalar yapan Arda Turan, ödül için öğrencilere teşekkür etti.

“Arda’nın kusurlarına ‘amalarına değil de hoş tarafına bakmayı seçtiniz”
Üniversitede olduğu için memnunluğunu lisana getiren Arda Turan, “Gelmedilk evvel bu konuşmayı düşünmüştüm. Uzun vakittir aklımda daima şöyleki başlangıçlar oluyor; ‘Arda fazlaca yanlışları oldu lakin düzgün çocuktur’ Yüzde 100 hakikaten hayli kusurlarım oldu. Bunlar emin olun sizin bildikleriniz değil. Kendi içimde bildiklerim ve aslında ailemle olanlardı. Fakat hayatımız boyunca yanılgı yapmaya devam edeceğiz. Yanılgı yapmalıyız da kendimizde yanılgı yapacak yüreği bulmalıyız. kimi vakit yaptığım şeyler unutuldu mu? Ya da ilham verme işi geçti mi? diye düşünüyordum. Bu ödül uzun vakit daha sonra sahiden bunların hatırlandığını, bana gençlere hala ilham verebileceğini gösterdi. İçimdeki hakikaten başarma azmini, yinedan çalışma azmini o kadar uyandırdı ki değerini size anlatamam. Açıkçası topluma karşı bir çekincem de vardı. Uzun vakit daha sonra yaşadığım memnunluğu anlatamam. Zira siz bugün Arda’nın yanlışlarına ‘ama’larına değil de hoş tarafına bakmayı seçtiniz. Benim hoş tarafıma baktığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Barcelona maçında takıma niye alınmadı?
Galatasaray’ın Barcelona ile maçında takıma niye alınmadığı sorusuna Turan, “Hocaların, kulübümüzün tercihi, ben grup kaptanı olarak yükümlülüğüm gerçek davranışlarda bulunup, hakikat biçimde devam etmek. Zira Galatasaray altyapısını ve külçeşidini temsil ettiğimi düşünüyorum. Hürmetle karşıladım, Göztepe’de Konya’da yoksam nitekim ekip için kıymetli değilsem Barcelona’da olmamın da bir manası yok zira ben cins rehberi değilim” tabirlerini kullandı.