Atletico Madrid – Manchester City maçında saha karıştı

Gattuso

New member
Wanda Metropolitano’da oynanan müsabaka 0-0 bitmiş oldu ve birinci maçı meskeninde 1-0 kazanan Manchester City ismini yarı finale yazdıran taraf oldu.

Dakikalar 90+1’i gösterdiğinde Atletico Madrid’den Felipe kırmızı kart gorerek kadrosunu son dakikalarda 10 kişi bıraktı. Yarı finale yükselen Manchester City, bu biçimdelikle Real Madrid’in rakibi oldu. Öte yandan maç 12 dakika uzarken Atletico Madridli oyuncular, teknik heyet ve tribünler vakit geçiren Manchester Cityli oyuncuları uzun mühlet alkışlarla protesto etti.

90. dakikada fitil ateşlendi

Maçta 90. dakikaya girilirken Foden’ın yerde kaldığı konumun akabinde saha karıştı.

Atletico’dan Savic, Phil Foden’ın sakatlık geçirmesinin akabinde yanına giderek rakibini saha dışına yanlışsız kaldırması büyük gerginliğe niye oldu

İki ekip içindeki arbede büyük kuvvetlikle yatıştırıldı.

Boğazına sarıldı, saçını çekti

olaylarda Reinildo’nun Sterling’in boğazına sarıldığı görülürken Savic’in de rakibi Greaslih’in saçını çekmesi ekranlara yansıdı.

Hakem Ake ve Savic’e sarı kart gösterirken Felipe ise kırmızı kartla oyun haricinde kaldı.

Sımone’den alkışlı protesto

Son anlarda Manchester Cityli oyuncuların yaşadığı üst üste sakatlıkların akabinde Diego Simeone, alkışlarla durumu protesto ederken Wanda Metropolitano tribünleri de hocalarının hareketine uydu.

Kendi oyuncusuyla tartıştı

Simeone, son anlarda kendi oyuncusu Savic ile tartıştı. Sonlarına hakim olamayan tecrübeli teknik adam, saha içerisine kadar girince sarı kartla cezalandırıldı.

Tünelde olaylar

Müsabakanın son düdüğünün akabinde da gerginlik devam ederken tünelde bir daha arbede yaşandı.

İngiliz basınında yer alan haberlere nazaran; Grealish’in soyunma odasına gittiği esnada Savic, İngiliz oyuncunun peşinden gelerek olay çıkardı. Duruma polis müdahale etti.

Rakiplerine tükürdü

Atletico Madrid oyuncusu Vrsaljko’nun, tünelde çıkan arbedede Manchester City oyuncularının üzerine tükürdüğüne dair imajlar de toplumsal medyada paylaşıldı.

Guardıola: Söylenecek bir şey yok

Maç sonu açıklamalarda bulunan Pep Guardiola, Atletico Madrid oyuncularının son dakikalardaki tavrı hakkında söylenecek hiç bir şey yok.” dedi.

Sımeone: taraftarı alkışladım

Atletico Madrid’in teknik yöneticisi Simeone ise “Alkışladım zira taraftarın büyük takviyesi vardı. Onlar grubu alkışlıyordu, ben de taraftarı alkışladım. Vakit geçirenlerle alakalı ise söyleyecek bir şeyim yok” formunda konuştu.