Ayfer Tunç’un bir neslin romanı: Osman

AirdropAvcisi

New member
Her şey olmak isterken hiç bir şey olamayan, gün gün, adım adım hem servetini hem kendini tüketen bir adamın, Osman’ın kıssası bu roman…

Müzik stüdyolarından, otomobil galerilerinden, marinalardan geçip kapak kızlarının sert gerçekliğine çarpan…

Bir hafriyat kamyonunun gece yarısı yapayalnız bir adama çarptığı üzere çarpan bir kıssa. Osman, uzun bir periyoda yayılan eşsiz kurgusuyla edebiyatımızın en görkemli yapıtlarından biri olmaya aday.

EDEBİYATIMIZIN GÖRKEMLİ YAPITI

Osman, uzun bir periyoda yayılan usta işi kurgusuyla edebiyatımızın en görkemli yapıtlarından biri olmaya aday. Ayfer Tunç, Kapak Kızı ve Yeşil Peri Gecesi’yle kurduğu roman zincirini Osman’la tamamlıyor.

Müellif Ayfer Tunç

OSMAN’IN ÖYKÜSÜ

Her şey olmak isterken hiç bir şey olamayan, gün gün, adım adım hem servetini hem kendini tüketen bir adamın, Osman’ın öyküsü bu roman.

Kitapseverlerin bir an evvel eline alıp okumak istedikleri Osman, sıra dışı bir hayat süren, şaşalı hayattan yoksulluğa hakikat giden bir adamın öyküsüdür.

Değerli markaların, lüks hayatın gösterişine dalıp bir kültürün, bir sınıfın yok oluşunu, kendileri de o kültürle birlikte yok olmalarına karşın fark edemeyen bir jenerasyonun çarpıcı hayatını anlatıyor Ayfer Tunç.

BİR KUŞAĞUN ÇARPICI HAYATI

Kıymetli markaların, lüks hayatın gösterişine dalıp bir kültürün, bir sınıfın yok oluşunu, kendileri de o kültürle birlikte yok olmalarına karşın fark edemeyen bir jenerasyonun çarpıcı ömrünü anlatıyor Ayfer Tunç.

Müzik stüdyolarından, otomobil galerilerinden, marinalardan geçip kapak kızlarının sert gerçekliğine çarpan…

Sayfa: 504

AYFER TUNÇ HAKKINDA

1964’te Adapazarı’nda doğdu. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’ni bitirdi. Birinci hikaye kitabı 1989’da yayımlanan Gizli‘dır. Yazar bu kitabını daha daha sonra öncedenotel adlı öykü kitabıyla birleştirerek öncedenotel-Saklı adıyla yayımladı. Öteki öykü kitapları Mağara Arkadaşları, Aziz Beyefendi Hadisesi ve Taş-KâğıtMakas‘tır. Taş-KâğıtMakas‘ın arasında yer alan kısa romanı Suzan Defter‘i 2013’te, Aziz Beyefendi Hadisesi‘ndeki kitaba adını veren eseri 2014’te bağımsız olarak yayımladı. Bu iki kitapta yer alan başka kısa öyküleri Kırmızı Azap ismiyle kitaplaştırdı. Sait Faik’in öykülerinden hareketle TRT için yazdığı Havada Bulut isimli senaryosu 2002’de, Orhan Kemal’in aynı adlı romanından uyarladığı 72. Koğuş isimli senaryosu 2010’da çekildi.Yazarın Kapak Kızı (1992), Bir Meczuplar Meskeninin Palavra Yanlış Anlatılan Kısa Tarihi (2009), Yeşil Peri Gecesi (2010), Dünya Ağrısı (2014) ve Âşıklar Meczuptur ya da Yazı Cinse (2018) isimli romanlarının yanı sıra Memleket Hikâyeleri (İletişim Yayınları, 2012) adlı anı-öykü kitabı, Bir Mâniniz Yoksa Annemler Size Gelecek (2001), “Ömür Diyorlar Buna” (2007) adlı yaşantı kitapları, Oya Ayman’la beraber yazdığı İkiyüzlü Cinsellik (1994) adlı bir inceleme kitabı ve Harflere Bölünmüş Vakit isimli bir e-kitabı vardır.

Ergül Tosun

Kitap sayfası için irtibat:

[email protected]