Aziz Yıldırım’dan Ali Koç’a: Seni bu seyirci ile göndereceğim

Gattuso

New member
Toplantı öncesi soruları yanıtlayan Yıldırım, aday olup olmayacağıyla ilgili soruya, “tekrar aday olmayacağım” cevabını verdi.

Yıldırım, “Mahallede idare yapsan, bu kadar berbat idare olmaz. Fenerbahçe’nin geleceğini tehlikede gördüğüm için konuşacağım. İşler makûs gidiyorsa ben Fenerbahçe’yi savunurum” tabirlerini kullandı.

Basın toplantısında konuşan Yıldırım’ın açıklamalardan öne çıkanlar şöyleki;

‘Bugünden itibaren her şeyle ilgili konuşacağız’

3 yıl evvel Fenerbahçe kongresinde sayın Ali Koç büyük teveccühle lider seçildi. Biz de arkadaşlarımızla karar verdik, Fenerbahçe için demeç vermeyecektik. Lakin ortada bizi tahrik ettiler. “Konuştuğumuzda niye konuştunuz, konuşmadığımızda niye konuşmuyorsunuz?” dediler. Bizi tuzağa çekmeye çalıştılar. Dün verdiğimiz kelam benim ve arkadaşlarım için bitmiştir. Bugünden daha sonra Fenerbahçe aleyhine yapılan her şeyle ilgili konuşacağız.

3 yıldır bir enkaz edebiyatı var. Biz fazlaca makus bir mali tablo aldık. Hayır, biz bu biçimde bir tablo bırakmadık.

1998’de 1 oy farkla lider seçildim. Fenerbahçe için 50 tapu aldım. Arkadaşlarla hiç parayı harcayalım diye düşünmedik. Bugün Fenerbahçe’nin mal varlığı borçlarından fazladır. Sayın lider ya hesap bilmiyor ya da kitap. Beşiktaş ve Galatasaray’ın malları var diyor. Beşiktaş’ın bir stadı, karşıda kamp tesisi ve bir de apartmanı var. Galatasaray’ın iki tarafı da devletin yaptığı stat. Selahattin Beyazıt liderin aldığı arazi ve oradan dolayı gelecek nakit para var. Öbür bir şey var mı?

Fenerbahçe’nin neyi var? Bu idare geldiğinden beri bir tane ağaç diktiler mi? Kulübün oraya bir bekçi kulübesi diktiler. Onun haricinde bir şey yok. Sayın Ali Koç bu kulübe niye geldiğinin farkında değil. Bu 16 bin üye sayın Ali Koç’u niye seçmiş, onu anlamamış. Ali Koç, beyaz atlı prens olarak geldi.Pamuk Prenses’i alıp uçuracaktı. Pamuk Prenses küme düşüyordu.

Fenerbahçe tarihinde 2 kere küme düşüyordu. Bir kere Ali Şen devrinde, bir kere de Ali Koç periyodunda. Fenerbahçe Ali Şen periyodunda, averajla kümede kaldı. Bundan üç sene evvel küme düşmekten kurtuldular.

Fenerbahçe taraftarı başarılı bir futbol grubu ve spor kulübü bekliyor. “Ben şampiyonluk kelamı vermedim” diyor. Fenerbahçe’ye lider olan herkes şampiyonluk kelamı vermek zorundadır

Biz stat yaptık. Ülker Stadyumu… Kulüp imkanlarıyla ve bankadan borç alarak yaptık. 100 milyon Dolar’a yakın maliyeti oldu. Ülker Arena’nın pahası bugün 130 milyon Dolar olarak görünüyor.

Daima mazeretleri var “Enkaz aldık” diyorlar. Ben 1998’de Ali Şen’den nazaranvi devraldığımda Ali Şen, haysiyet divanından döndü. Lider Aziz Yıldırım bu öneriyi reddetti” diye haber var. Biz buralara buradan geldik.

3 senede fazlaca badireler çektim diyor. Mahpus mi yattın. Pandemi de konuttan çıkmadın, herbiçimde o. Öbür yok. Ali Koç’un bir zahmeti var. Aziz Yıldırım ve arkadaşlarından rahatsız oluyor. Biz seçilseydik, Fenerbahçe’nin koşulları her neyse bizler de onu yaşayacaktık. Biz kaçmadık ki. bir daha kaçmayız. “Herkes bana saldırıyor” diyor.

Pendik maçında 2-1 yenildik. Bizi istifaya davet ettiler. Aldık kongre sonucu. Bir tanesi gelip aday olmadı. Biz mecbur devam ettik. Şampiyon olduk. Konuttan bırakmamı istediler, bıraktık. Beşerler yürüdü.

daha sonra Denizli faciası yaşadık. FETÖ operasyonları başladı. bir daha telefonlar, geri döndük. daha sonra mahpusa gittim. Kendim için gittim(!). Orası fazlaca hoştu…. Ali Koç’un içine Aziz Yıldırım ve arkadaşları kaçmış.

Bizi düşman olarak, rakip olarak görme. Bize rakip olmanın tek kuralı var. 20 sene başkanlık yapacaksız, şampiyonluklar kazanacaksın. daha sonra gözümün üzerinde kaşım var demeyeceksin, mahpusa gideceksin. Bugüne kadar sustuk.

Her gecenin bir sabahı var. Ayıp denen bir şey var: Sustukça üzerimize geliyorsunuz. Ben Fenerbahçe’nin kendisiyim. 30 yılımı bu kulübe verdim. Beni bir daha soyundurmayın. Korkuyorsunuz. Kaygı dağları sardı. Boykot yapacaklar diyorsunuz. Biz Fenerbahçe’yiz, boykot yapmayız. Bizim bir suistimalin var ise bizi mahkemeye verin.

Ben sizi mahkemeye vereceğim, verdiğiniz kelamları yerine getirmeniz lazım. Biz seçim günü 150 milyon euro verelim dedik, sen futbolu biz başkalarını yönetelim dedik. 150+1 dedin. Ne verdin sen bu kulübe şimdiye kadar? 50 milyon dolar hibe ettin. Koç Ailesi’nin çocuğu. 151 milyon euro olur. 50 milyon dolar hibe ettin. Onu da bağış üzere kabul ettin. 292 trilyon da borç verdin, 30 milyon dolar. Ben 1998/99’da 30 milyon dolar nakit para verdim ve sildim. Kimse bilmez.

52 tane oyuncu aldın. para yok bu kulüpte, batmış bu kulüp. Bu oyuncuları para yoksa nasıl aldın?

Geldiğimiz nokta ne? Onların kendi sayılarıyla 2 trilyon 600 trilyon borç gösteriyorlar. Kendilerinin kitapçığında yüzde 67 borç atmış gösteriyorlar. Kendi verdikleri hariç. İki yılda bu kulübe 500 milyon Dolar para girdi. Bu para ne oldu?

50 milyon Euro bu arkadaşların çalışmalarıyla alınmış olan oyuncuların satışından alınan bonservis parası. Hepsi burada. 3 tane de basketbolcunun Amerika’ya gidişinden alınan para var. 25 milyon Euro sermaye artırımı yaptılar.

VIP’i sattılar, kombine sattılar. Localar sattılar. Yayın gelirleri olağan koşullarda 35-40 milyon olması gerekir. Sonuçta 500 milyon Dolar bu kulübe para girdi. İstiyorlarsa ispatlarım. Atmıyorum, atmam da. Palavra söyleme huyum yok ancak bana yalancı dediler.

‘Ali Koç, seni bu seyirci ile göndereceğim’

“Ali Koç bana yalancı diyor. Ben hayatımda palavra söylemedim. Palavra söyleseydim gidip mahpus yatmazdım. Ben zon hastası olmuşum. Pantolonun kayışını çekemiyordum.

Seni affetmem, bunu bil. Seni bu seyirciyle göndereceğim. Bak Ali Koç, sen Koç’luğunu bil. Sen Vehbi Koç’un torunu, Rahmi Koç’un oğlusun. Sana gidip Darmstad’dan Serdar Dursun’u almak yakışmaz. Git Real Madrid’den Benzema’yı al. Fenerbahçe’nin geçmişinde kimler var. Anelka geldi. Daum’un yardımıyla kulübede oturdu. Adam buradan gidip İngiltere’de neler yaptı?

Türkiye’ye. Darmstadt’tan Serdar alıyorsan bırak başkanlığı, kim istiyorsa o yapsın. Para yok diyorsan bırak kardeşim. Parası olan gelir. Parası olmayan da gelir yapar. Para para diyorsun sende para fazlaca. Paran olmasa kimse seni seçmez.

3 Temmuz değerli husus. 3 Temmuz’da kıymetli badireler yaşadık. 3 Temmuz’dan evvel 8.5.2016 Mali Konsey Toplantısı için hazırlanan kitapçık. Bu mali konseyde Fenerbahçe’nin bütçesini 250 milyon Dolar’a bağlamışız. Bu bütçeyle işler yapacaktık. Kısmet olmadı. Biz 2011’de yanı 3 Temmuz’dan evvel Murat Özaydınlı gelip, “Hisse senetleri 1.8 milyar dolar’ı buldu. Harka arz yapalım” dedi. “bu biçimde kulübe 250 milyon Dolar gelecek. 150 milyon Dolar’lık borcu ödeyelim. 100 milyon Dolar’ı da kasaya koyalım” demişti.”