Babalar Günü’ne parkta yalnız gözü yaşlı giriyor: Kızlarım cenazeme dahi gelmesin

JoKeR

Active member
Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde yaşayan 6 çocuk babası emekli Fazlı Seçgin’i 8 ay evvel kızları Adana’ya getirdi. Burada merkez Çukurova ilçesine bağlı Huzurevleri Mahallesi’ne gelen Seçgin’in, argümana nazaran emekli maaşını da kızları almaya başladı. Maaşını aldığı biçimde kızlarının kendisine bakmadığını öne süren ve meskende makus muamele gördüğünü belirten yaşlı adam, meskene yakın bir parkta yaşamaya başladı.

İHA

Makul aralıklarla kızının meskenine giden yaşlı adamı nazarann mahalleliyse yardım etmek istedi lakin Seçgin yardımları kabul etmedi. Parkın etrafındaki vatandaşlar, Fazlı Seçgin’e kızlarının bakmadığını öne sürerken savlarının amacındaki Seçgin’in kızlarına ise ulaşılamadı.

İHA

“Ben aç susuz dolaşıyorum”

Fazlı Seçgin, yaşadığı dramı gözyaşları içerisinde anlatarak, “8 aydır buradayım. kimi vakit kızlarımın yanında kalırdım lakin kızlarım da artık bana aksi döndü. Buralarda günüm geçiyor. Kızlarımdan hiç yüz almadım. Beni istemediklerini düşünüyorum. Emekli maaşımı da aldılar. Ben aç susuz dolaşıyorum, maaşı onlar aldı. Benim maaşımı ve kimliğimi verip beni Kadirli’ye göndersinler. Ben bir tek bunu istiyorum. Ya Allah beni emanetine alsın yada beni oraya göndersinler” diye konuştu.

İHA

“Beni o meskende istemiyorlar”

Öldüğünde kızlarının cenazeye gelmesini de istemediğini söyleyen Seçgin, “Beni o konutta istemiyorlar” dedi.

Babalar Günü öncesi sokakta kalan Fazlı Seçgin, “Benim benden haberim yok, Babalar Günü’nden nasıl haberim olsun. Ben bitmişim. Allah’tan güzel bir mevt istiyorum. Kızımın yanında olmak istemem. Yüzlerini görmeyim onlarda beni görmesin. Emekli maaşımı, kimliğimi ve Kadirli’ye gitmek istiyorum” sözlerini kullandı.

İHA

“Ettiğinizi çekersiniz”

Yıldız Öner isimli vatandaş ise Fazlı Seçgin’in uzun müddettir parkta kaldığını söylemiş oldu. Öner, “Yağmurda, çamurda daima burada. Bir gün amcanın yanına yaklaştım sana yardımcı olayım dedim lakin istemedi. 6 çocuğu varmış ve ona bakmıyorlarmış” diye konuştu.

İHA

Yaşlı adamın çocuklarına seslenen Öner, “Ettiğinizi çekersiniz, babanızı annenize hürmet gösterin. Yemin ediyorum sürünürsünüz. Yiyecek ekmeğinizi yiyemezsiniz” halinde konuştu.