Bari okulları geleceğin alfabesinde sanayicilerle karşı karşıya. Öğrenciler: “Kendimize daha çok güveniyoruz”

Eğitmen

Member
«Avrupa yatırımları ve uyum politikaları sayesinde yerel şirketler tarafından hangi yeni profesyonel figürler ve özel beceriler talep edildi?». Bu, Bari Politeknik Okulu'nda şirketler ve gençler arasındaki mesafelerin birkaç saat içinde azaltıldığı gelecek derste 100'den fazla öğrenciden birinin sorduğu sorudur.

Klasik lise öğrencileri Quintus Horace Flaccusteknik enstitü ve dil lisesi julius Sezarpoli-lisenin Descartes Guglielmo teknik-teknolojik ve bilim lisesinden Triggiano Marconi-Margherita Hack veOnun Turizm Puglia, bölgenin ekonomik kalkınmasında dönüm noktası oluşturan şirketlerin CEO'larıyla yüz yüze görüştü. Gedi grubunun 29 Mayıs Çarşamba günü projenin aşılandığı “Geleceğin Alfabesi” konuşmasına katılan aynı şirketler Avrupa İtalya İle ilgili Cumhuriyet, ile işbirliği içinde Brodolini Vakfı, genç İtalyan öğrencileri Avrupa Birliği'nin uyum politikaları hakkında bilgilendirmek amacıyla, özellikle istihdam yaratma, iklim değişikliği, dijital dönüşüm, araştırma ve inovasyon gibi konulara dikkat çekiyor.

“Teknolojiden korkmuyoruz, teknoloji antikliği yeniden keşfetmenin bir yoludur”. Flacco'nun yöneticisi Gioncada öğretimdeki yenilikleri anlatıyor

kaydeden Benedetta De Falco

27 Mayıs 2024

Etkinliğin ardından öğrencilerin iş yerinin ulaşılması gereken uzak bir yer olmasından duyduğu korku azaldı.

Bari'li Giulio Cesare Geleceğin Alfabesi'ne katılıyor, yönetmen Giovanna Piacente: “Teknoloji öğrencilerimizin pusulasıdır”

23 Mayıs 2024

Gabriele De Giglio 17 yaşında ve Marconi'de öğrenci. Konuşmacıları dinlemek için kulakları dikilmiş halde üçüncü sırada oturuyordu, çünkü “sahip olmak istediğim gelecek” dedi, yapay zekayla el ele gidiyor ve makine öğrenme. Ayrıca bunu bilimsel yayılım bağlamında ele almak isterim.” Valentina De CarneFlacco'dan gelen Flacco, bunun yerine tıp okumayı hayal ediyor ve bu alanda teknolojinin şart olduğunu biliyor: “Doktorlar artık uzaktan müdahale de yapabiliyor” dedi – Yapay zekanın daha fazla tasarruf etmemize yardımcı olacak bir araç olduğuna inanıyorum ve daha fazla insan yaşıyor.”

Teknoloji ve ABD'deki üniversite hayatı, Descartes'ın çoklu lisesinin öğretimini bu şekilde değiştiriyor. Müdür Morisco: “İlham Chicago'dan geliyor”

25 Mayıs 2024

Alessia ise Descartes'a kayıtlı ve felsefe okumak istiyor: “Çok düşünüyorum ama aynı zamanda ne düşündüğümün farkına varmak da isterim. Ve teknoloji bunu yapmanın aracıdır.” “Uluslararası Otelcilik ve Turizm İşletmeciliği bölümünde okuyorum,” diye açıkladı Francesco Loconsole, 21 yaşında, ITS Turismo öğrencisi – Etkinlik sırasında şirketlerin Puglia'da yapmayı başardıkları beni çok etkiledi. Bizim sektörümüzde bile turist paketleri ve sanal turlar için teknolojiyle çok çalışıyoruz.”

“Teknoloji izole etmez, ekip çalışmasını teşvik eder”. Müdür De Marzo, Bari'deki Marconi-Hack'in yolları ve atölyeleri hakkında konuşuyor

25 Mayıs 2024

Öğrenciler yarınla ilgili soru ve şüphelerini sormak için mikrofonu ellerine aldılar Domenico FavuzziExprivia'nın başkanı ve CEO'su, Matteo Pertosa A4Future, Vaimoo ve Matipay'in (Angel Holding galaksisinin şirketi) CEO'su, Giuseppe PorcelliRoboze'nin CFO'su, e Giovanni Sylos LabiniPlanetek Italia'nın kurucu ortağı ve CEO'su.

Teknolojiyle gelecekten bir ders, Puglia'daki erdemli okul örnekleri

28 Mayıs 2024

Beyin göçü belasını iyi bilen başka bir Flacco öğrencisi, “Puglia'da nitelikli yetenekleri korumak için hangi stratejiler kullanılabilir?” diye sordu. Sylos Labini şunu itiraf etti: “İşe yönelik arz ve talebin eşleştirilmesinde bir sorun var. Bu şehri seviyorum ama 18-24 yaş arasındaki gençlerin çekicilik sıralamasında İtalya'da 43. sırada olduğumuzun da farkındayım. Kullanılabilecek kaldıraçlar ve potansiyeller var.”

“Bölgenin ihtiyaçlarıyla bağlantılı öğretimiz: G7 için Virgilio böyle doğdu”. Müdür Antonaci Turizmin zorluklarını anlatıyor

28 Mayıs 2024

Julius Caesar'ın bir öğrencisi mikrofona şöyle konuştu: “Bir sorun ortaya koymak için buradayım.” Kaçınılmaz olarak artan sosyal uçurumla karşı karşıyayız. Bu sorunu nasıl çözmeyi planladığınızı sormak istiyorum.” Sorulan bir soruda öğrencilerin ortak korkuları yatıyor: İş dünyasından dışlanma, çağa ayak uyduramama korkusu. Geleceğin mesleklerini etkileyen değişimlerde onlara eşlik edecek ve rekabet edebilmek için yüksek teknolojinin ne kadar önemli olduğunu anlamalarını sağlayacak gençleri muhatap olarak seçti. Antonio Decaro eski bir şarkıyı adadım Roberto Vecchioniher zaman çok güncel: Hayal et oğlum, hayal et.