Barış Pehlivan, “Mülteciler Derneği”ni yazdı: Foncu AKP’liler

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Cumhuriyet müellifi Barış Pehlivan, yöneticilerinin AKP’li olduğuna dikkati çektiği Mülteciler Derneği’nin “ABD hükümeti, Avrupa Birliği, Alman Memleketler arası İşbirliği Kurumu (GİZ), ABD ve İngiltere merkezli yardım kuruluşu Relief, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği” üzere bir epey kurumdan fon aldığına dikkati çektiği “Foncu AKP’liler” başlıklı bugünkü yazısında, “’Dizayn etme’, ‘meze’, ‘beşinci kol faaliyeti’, ‘emperyal hedef’ üzere alıcısı bol kelamlar kullanıyorlar ya fon alanlar için… Aynı tezler şahsen bunları söyleyen AKP’liler için de geçerli olmuyor mu?” diye sordu.

Derneğin yöneticilerinin büyük bir kısmının AKP’li Sultanbeyli Belediyesi’nde çalıştığını ve neredeyse tüm projelerini yurt haricinden gelen fonlarla gerçekleştirdiklerine dikkati çeken Pehlivan, MHP’nin Meclis’e sunduğu “Yabancı Kaynaklardan Fonlanan Birtakım Faaliyetler Hakkında Kanun Teklifi”ni hatırlattı.

“’Dizayn etme’, ‘meze’, ‘beşinci kol faaliyeti’, ‘emperyal hedef’ üzere alıcısı bol kelamlar kullanıyorlar ya fon alanlar için… Aynı tezler şahsen bunları söyleyen AKP’liler için de geçerli olmuyor mu?” diye soran Pehlivan devamında şunları kaydetti:

“Bakın dünyada fon almadığı yer kalmayan Mülteciler Derneği’nin yöneticilerinin toplumsal medyada ‘fondaş besleme medya’, ‘Avrupa’yı toprağın altına gömme vakti geldi’, ‘AB’ye hayır’ üzere bildiriler atmasını yazmıyorum bile! Mülteciler Derneği’nin aldığı milyonları nasıl kullandığıyla ilgili argümanları söylemiyorum! Ya da AKP’lilerin o derneğinin finansörlerinden RESLOG projesinin perde ardındaki kuruluş olan SKL International’dan bahsetmiyorum. İsveç kökenli o kuruluşun, Türkiye’de rastgele biri cümle ortasında kullansa “bölücü” diye suçlanacağı “yerinde yönetim” için çalışmalar yürüttüğünü hatırlatmıyorum!

Dediğim şu: Kirden şikâyetçiysen, evvel kendi kapını pak tutacaksın.”

Yazının tamamını okumak için .