Bayan polis memuru trafikte işitme engellilerin sesi olabilmek için işaret lisanı öğrendi

JoKeR

Active member
Yozgat Kent İçi Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürlüğünde bakılırsavli polis memuru Hamiyet Günaydın, mesleğe başladıktan daha sonra trafikte işitme engelli vatandaşların yaşadığı problemlere tahlil bulmak için işaret lisanı öğrendi. Günaydın trafikte işitme engelli vatandaşlarla irtibata geçerek onların sesi olmaya başladı.

Kendini bu alanda yetiştiren Günaydın, İçişleri Bakanlığının projesi kapsamında trafik kazalarındaki can kayıplarına “DUR” diyebilmek ve farkındalık oluşturmak için de işitme engellilere özel görüntü klip hazırladı. Polis memuru Günaydın, görüntü klipte trafik kazalarına dikkati işaret lisanıyla anlattı.

Polis memuru Günaydın, yapılan kontrol ve uygulamalarda işitme engelli vatandaşların trafikte daha sağlıklı ve inançlı bir biçimde seyretmelerini sağlamak ve bilhassa trafik kurallarına uymaları tarafında işaret lisanı ile ihtarlara bulundu.

İHA

İşitme engellilerle irtibatta mahzur tanımayan polis memuru Günaydın, “Engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak zorundayız. Bizler mani koymazsak pürüzü olmaz hayatın kanısı ile işitme engelli vatandaşlarımıza yardımcı olmak istiyorum” dedi.

“Onlara ses olmak istedim”

Trafikte işitme engelli vatandaşlara yardımcı olduğunu söyleyen Günaydın, “Yozgat kent ortasında trafik polisi olarak nazaranv yapmaktayım. İşitme engelli vatandaşlarımızın trafikte yaşadığı sorun ve zorlukları gördüm. Onlara ses olmak istedim. Bu mevzuda elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum.

Elimden geldiğince işiteme engelli kardeşlerimize yardımcı olmak istiyoruz. Trafikte kendilerini anlatmakta kahır yaşadıkları için biz de onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz işiteme engellilerle irtibatta mani tanımıyoruz ve her vakit onların yanındayız ve yardımcı olmaya çalışıyoruz.

İHA

“Nihayetinde hepimizi birer engelli adayıyız”

İçişleri Bakanlığımızın başlattığı ‘trafik kazalarına dur de’ ortak projesine biz de Yozgat Vilayet Emniyet Müdürlüğü olarak dayanak olmak istedik. Hazırlamış olduğumuz görüntü da trafikte yaşanan ölümlü ve faydalanmalı kazalara dikkat çekmek istedik. İşitme engelli vatandaşlarımızın karşılaştığı sorun ve kasvetlere bir nebzede olsa dikkat çekmek istedik ve farkındalık oluşturmak hedefiyle bu görüntüyü hazırladık. Nihayetinde hepimizi birer engelli adayıyız. Engelli vatandaşlarımız yardımcı olmak zorundayız. Bizler mahzur koymazsak manisi olmaz ömrün diye düşünüyorum. Trafikte yaşanan kazaların büyük bir kısmı dikkatsizlik kararında oluyor. Vatandaşlarımızın emniyet kemerini takmalarını ve trafik kurallarına uymalarını rica ediyoruz” tabirlerine yer verdi.