Bella Hadid’den samimi itiraf: “Kendimi denetim edemeyince içmeyi bıraktım”

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Bella Hadid’den samimi itiraf: “Kendimi denetim edemeyince içmeyi bıraktım” Bella Hadid, InStyle’a verdiği röportajda birbirinden samimi itiraflarda bulundu. Ünlü model, kendini denetim edemediğini hissettiği için altı ay evvel içmeyi bıraktığını söylemiş oldu.

Ruhsal olarak çalkantılı süreçlerden geçen ve bunu toplumsal medyada da lisana getiren Bella Hadid, son olarak InStyle’a verdiği röportajda yeni açıklamalarda bulundu.

25 yaşındaki model, altı ay evvel alkol almayı bıraktığını söylemiş oldu: “İçme konusunda üzerime düşeni yaptım. Alkolü seviyordum ve o denli bir noktaya geldi ki ben bile kendimi denetim edemediğimi hissettiğim geceler yaşamaya başladım.”

Hadid, bir hekimin alkolün beyin üstündeki tesirlerini ortaya çıkaran taramalarını göstermesinin akabinde bir bardak daha almanın epey daha sıkıntı hale geldiğini ve geleceği için ayık kalmayı planladığını söylemiş oldu:

“Artık içme gereksinimi hissetmiyorum zira sabahın 3’ünde, beş yıl evvel liseden mezun olurken söylemiş olduğim bir şeyi düşünerek müthiş bir telaşla uyandığımda beni nasıl etkileyeceğini biliyorum.”

Bu ayın başlarında Hadid, WSJ ile yaptığı bir röportajda acı verici zihinsel sıhhat süreçlerinden bahsetmişti. Victoria’s Secret modeli, bilhassa paparazzilerin dışarıda olması telaşı ile meskenden çıkıp bir kıyafet giymenin bile onun için güç olduğunu itiraf etmişti:

“İnsanlar benim üslubum hakkında konuşsalar, beğenseler de beğenmeseler de kıymetli değil, zira bu benim üslubum, bunu öğrenmek benim için nitekim değerliydi. Sabah meskenden çıktığımda aklıma şu geliyor: Bu beni keyifli ediyor mu? Bu hususta kendimi güzel hissediyor muyum ve rahat hissediyor muyum?”

Hadid daha evvel geçen yıl Instagram’da paylaştığı bir gönderide çok depresyon ve tasa sorunu yaşadığını açıklamıştı. Hadid, “Sinirlerimi yatıştırmak için bir içki içmeden dışarı çıkmak benim için zorlaştı” demişti.