Berna Gözbaşı: Bu kısıtlamayla yönetici bulamayız

Gattuso

New member
Spor Toto Muhteşem Lig Ahmet Çalık Dönemi’nin 33’ün haftasında Yukatel Kayserispor, alanında karşılaştığı Çaykur Rizespor ile 1-1 birliktee kaldı. Stadyum çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Yukatel Kayserispor Lideri Berna Gözbaşı, “Yediğimiz golle 3 puanı kaçırdık. Genel olarak oynanan futboldan mutluyum. Bizim aklımız salı günü Trabzonspor ile oynayacağımız Ziraat Türkiye Kupası maçında. Kupaya odaklandık. Geçen yıllarde bizim de yaşadığımız düşmeme gayreti veren bir kadro vardı. Onlara karşı şanssız bir golle geriye düşüp daha sonra tepki gösterip 1 puan aldığı için ekibimizi kutluyorum” diye konuştu.

“Bütün kulüp liderlerinin olduğu üzere ben de fazlaca endişeliyim”

Kulüpler Birliği toplantısının ve yayıncı kuruluşla ilgili soru sorulması üzerine Berna Gözbaşı, “Yayıncı kuruluşun bize sunduğu opsiyonlar var. Liderlerle istişare ettik. Onların sunduğu opsiyonlardan, seçeneklerden birini şu anki federasyon liderimize ilettik. Yayın geliri düşüyor. Gelecek sene için bütün kulüp liderlerinin olduğu üzere ben de hayli telaşlıyım. Döviz kurunun yükselişi ve yayıncı kuruluş gelirinin düşüşü gelecek sene için beni düşündürüyor. Planlama yapmak için bunu bekliyoruz. Kulüpler Birliği Vakfı’nda şu an federasyon seçimleriyle ilgili istişare ettiğimiz isimler oldu” tabirlerini kullandı.

“Spor maddesindeki bu kadar kısıtlama ile yönetici bulamayız”

Spor yasası ile ilgili gelen soru üzerine ise Berna Gözbaşı, şöyleki konuştu:

“Spor yasasında kulüpler için faydalı unsurlar de var. Mevcut idarede yer alan lider ve yöneticileri kaygılandıran hususlar var. Örneğin ‘kasıt ve ihmal’ diyor lakin orda da bir açıklama yok. Unsurların açığa kavuşması lazım. Zira bu makûs niyetli de kullanılabilir. Bütün kulüplerin mali yapıları hayli sağlıklı değil. Devletimiz de bunu disipline etmek istiyor fakat biz tekrar bu mevzuyu konuşmak için Ankara’ya gideceğiz. Doğal ki her insanın kulüpleri maddi yüke sokup gitmesi hakikat bir şey değil. Kontroller olsun fakat bu kadar kısıtlama durumunda yönetici bulamayız diye düşünüyorum. İstişare etmek istediğimiz hususları kendi ortamızda konuştuk. Çarşamba günü bu mevzuyu konuşacağız.”