Beşiktaş ve Fenerbahçe’de forma giymişti! Ünlü isim yurt dışına kaçmaya çalışırken yakalandı

Gattuso

New member
Trafikte yol verme tartışması yüzünden tartıştığı bireylere silahla ateş ederek 1 kişinin vefatına niye olan eski futbolcu Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonetin ardında yakalandı. Öztürk, sorgusunun akabinde “Kasten öldürme” cürmünden tutuklandı.

Olay 19 Eylül günü Çekmeköy’deki Şile Otoyolu Paşaköy Mahallesi’nde meydana gelmiş. Eski futbolcu

ile Halil İbrahim Genç (24) içinde çıkan yol verme tartışmasında Halil İbrahim Genç silahla vurularak öldürülmüştü.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca başlatılan soruşturma kapsamında firari olan kuşkulu Sezer Öztürk, Artvin’den Gürcistan’a gitmek için bindiği kamyonetin ardında yakalandı.

Öztürk, sözünde “Olay günü çocuklarımı hayvanat bahçesine götürdüm, sonrasındasında konuta dönerken otomobilimin önünü kestiler, beni darp ettiler. Mevtten döndüm, başıma aldığım darbelere ait raporları mahkemeye sunacağım. İlla haklı olmak için ölmem gerekmiyor. Ben ateş etmedim, Ömer Genç benim korumamdır, olay sırasında o havaya ve yere ateş etti. Karşı taraf 30-40 kişiydi. Alkollü vaziyette bize saldırdılar, benim yanımda müdafaam, müdafaamın çocukları ile benim küçük çocuklarım ve eşlerimiz vardı” diyerek suçlamayı kabul etmedi.

Taammüden öldürme hatasından tutuklandı

Hakimlik, Öztürk’ün “Kasten öldürme” cürmünden tutuklanmasına karar verdi.