Boşanmak istediği eşinin silahlı saldırısından kurtuldu: Ben öldükten daha sonra mı sesim duyulacak?

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Sakarya’da Sevil Kırmacı (43) 3 ay evli kaldığı İ.K.’den boşanmak için dava açınca çalıştığı iş yerinin önünde İ.K’nın silahlı saldırısına uğradı. İ.K’ya konut mahpusu cezası verildiğini belirten Sevil Kırmacı, tehditlerin devam ettiğini, vefat endişesiyle yaşadığını söylemiş oldu.

Bir fabrikada muhasebeci olarak çalışan Sevil Kırmacı, inşaat işleri yapan ve ikinci el eşya satan İ.K. 3 ay evli kaldığı sırada sıkıntılar yaşamaya başlayınca boşanma davası açtı. 26 Temmuz günü Sevil Kırmacı’nın iş yerinin önüne gelen İ.K., eşinin bulunduğu iş yerine ilişkin araca tüfekle 2 el ateş açtı. Aracın ardına ve ön camına saçmalar isabet ederken, Sevil Kırmacı hücumdan yara almadan kurtuldu. İ.K.’ye ise olayının akabinde konut mahpusu cezası verildi.

“Beni öldürecek daha sonra kaç yıl yiyecekse içeri girecek”

Eşiyle 3 aylık evliyken geçimsizlik yaşayınca boşanma davası açtığını söyleyen Sevil Kırmacı, “İ.K. kendisine ilişkin olmayan bir araçla bizim aracımızın önüne kırıp elindeki silahla ateş açtı. Orada bulunan jandarmaya sığındım. yine barışmak istiyor ve o gün olay yerinden kaçtı. Kıl hissesi kurtuldum. Kendisi savcılıkta, ‘Korkutmak hedefli yaptım. Öldürmek isteseydim öldürürdüm’ demiş. Bu teğe bir öldürmeye teşebbüstür. 15 gün evvel de kardeşime 8 el ateş açtırdı ve azmettirici olarak yeğenine yaptırdı. İkisi de yakalandı ve kontrollü özgürlükten serbest kaldılar. Benim 8 şikayetim var. Yasal yollara başvurdum hepsinde çıktı. Yapabileceğim bir şey kalmadı. Konuttan çıkıyorum ve huzursuz oluyorum. İş yerinin karşısında ateş açılıyor. Onlardan biri mi geldi diye korkuyorum. Beni öldürecek bu şahıs daha sonra kaç yıl yiyecekse içeriye girecek” dedi.

Tartışmalar yaşandığı sırada bebeğini kaybetti

Tartışmalar yaşandığı sırada 2 aylık gebe olduğunu ve düşük yaptığını söz eden Sevil Kırmacı, “Kendisi beni meskenden kovdu ve tehdit etti. Meskene gidersem beni kıtır kıtır keseceğini söylemiş oldu. Ben de ailemin meskenine döndüm. Hakaret ve tehditler devam etti. Çocuk da benim de kıymetli olmadığını bir tek kendisinin kıymetli olduğunu söylemiş oldu. Yaşadığım bu olaylardan dolayı hem psikolojim bozuk tıpkı vakitte hayati tehlikem var” diye konuştu.

“Benim illa faydalanmam ya da ölmem mi gerekiyor?”

Vefat dehşetiyle yaşadığını belirten Kırmacı, şu biçimde konuştu:

“Çevremdeki insanları da tehdit edip silahlı akında bulunduğu için onlar için de tasam var. İllaki ben öldükten daha sonra ya da etrafımdaki insanlara bir şey olduktan daha sonra mı sesim duyulacak. Ben bunu istemiyorum. Korkuyorum fakat dik duruyorum. Yetkililere sesleniyorum. Bu süreçte bu şahsa yardım eden ve evraklarında ismi geçen herkes hakkında cürüm duyurusunda bulunmak istiyorum. bu biçimde bir silahlı atak olduğu için benimle beşerler gezmeye dolaşmaya tasa duyuyorlar. Benden uzaklaşıyorlar. Benim illa bu hadisede faydalanmam ya da ölmem mi gerekiyor ?“ (DHA)