Britney Spears, vasilik savaşını anlatması için Kongre’ye davet edildi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Britney Spears, vasilik savaşını anlatması için Kongre’ye davet edildi Britney Spears Instagram’da paylaştığı bir gönderide, senelerca süren vasilik hakkında söz vermek üzere Kongre’ye davet edildiğini söylemiş oldu. Ünlü yıldız, paylaşımında Kongre’den gelen davet mektubunu da paylaştı.

14 yıldır devam eden ve tüm maddi haklarının denetiminin babasında olmasını sağlayan vasilikten geçtiğimiz aylarda kurtulan Spears, bu muvaffakiyetini ve gayretini anlatması için Kongre tarafınca davet edildi. Demokratlar, Spears’a 1 Aralık 2021 tarihindeki bir mektup yazarak onu ve avukatı Matthew Rosengart’ı yasal zaferlerinden dolayı tebrik etti. Spears, Florida Temsilcisi Charlie Crist ve Kaliforniya Temsilcisi Eric Swalwell’in davetini kabul edip etmeyeceğini söylemedi.

Spears, “Gurur duydum ve Beyaz Saray’a davet ettikleri için Kongre’ye teşekkür ederim” yazdı.

Crist ve Swalwell mektupta Spears’tan tecrübelerini kendi kelamlarıyla paylaşmasını istediler: “Hikayenizin, sizden ve sanatınızdan halihazırda ilham alan milyonların haricinde sayısız bireye güç vereceğine kuşku yok.”

HAYRANLARINA DA TEŞEKKÜR ETTİ

12 Kasım’da Spears’ın 60 milyon dolarlık mal varlığını on yıldan fazla bir süre babasının yönetmesine müsaade veren muahede bitmiş oldu.

Spears, toplumsal medya kanallarında kasım ayında yayınlanan bir görüntüde, #FreeBritney hashtag’ini kullanan hayranlarına da teşekkür etti: “Ben çok kuvvetli bir hanımım, bu yüzden sistemin o insanlara ne yaptığını yalnızca hayal edebiliyorum. Umarım öyküm bir tesir yaratır ve yozlaşmış sistemde kimi değişiklikler yapar.”

2018 tarihindeki bir rapora göre, ABD’de en az 1,3 milyon faal vesayet hadisesi var. Bu hadiseler ayrıyeten kestirimi 50 milyar dolarlık varlıkları da etkiliyor.