Bu bilinmeyen Demokratlar yakında kral yapıcılar haline gelebilir

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Bunlar avukatlar ve okul yönetim kurulu üyeleri, sendika aktivistleri ve dini liderler, uzun süredir Demokratlar ve partiye yeni katılanlardan oluşuyor. Bazıları 18 yaşına yeni girdi, bazıları ise 80'e yaklaşıyor.

Bunlar Demokratik Ulusal Konvansiyonun 3.939 delegesidir. Bazıları seçilir, diğerleri (eyaletteki her partinin kendi kuralları vardır) normalde törensel bir görev için seçilir: başkan adayını aday göstermek.

Ancak Başkan Biden'ın adaylıktan çekilmesi gibi hala pek olası olmayan senaryoda, önümüzdeki ay Chicago'da yapılacak kongrede aniden yeni bir aday seçme görevi verilecek.

Bu delegelerin çoğu Demokrat Parti'de belirleyici olmak yerine, başkana destek sözü verecek Biden yanlısı bir listenin parçası olmak istiyordu. Ancak Biden ayrılırsa, dört yılda bir yapılan bir televizyon gösterisindeki figüranlar olarak önemsizlikten, partinin kaderinin ve birçok Demokrat'ın görüşüne göre ülkenin geleceğinin omuzlarında olduğu bir grubun eline fırlatılacaklar.

Birçoğu bu seçeneği düşünmekte bile tereddüt ediyor ve başkan yarışta kalma niyetini yinelese bile ona sadık kalıyor. Ve bazıları bu olasılık karşısında bunalmış hissediyor.

Wisconsin'deki Eau Claire İlçesi Demokratları'nın başkanı ve ilk kez delege olan Phil Swanhorst, “tüm bu kargaşa göz önüne alındığında” delege statüsünü kaybederse genel delege olarak ne yapacağı hakkında konuşmak istemediğini söyledi. ” Bunun yerine ipucunu partinin eyalet başkanı Ben Wikler'den alacağını söyledi.

Sosyal bilgiler öğretmeni ve Ulusal Eğitim Derneği öğretmenler sendikası üyesi Ronald Martin, tamamen başkanın arkasında olduğunu söyledi ve Biden'ın münazaradaki performansını başkanın sözlerini tekrarlayan “kötü bir gece” olarak ve başka bir şeyi temsil etmediği gerekçesiyle reddetti. . Ancak Biden'ın adaylığını geri çekmesi durumunda bir karar vermek zorunda kalacağını belirterek, hemen bir alternatife oy vermek yerine geri çekilip tüm alanı değerlendireceğini söyledi.

Martin, “Başkan Biden'ın kararına ne derse desin saygı duyarım ama aynı zamanda burada oturup her şeyi dinlerim” diyerek, amacının eski Başkan Donald J. Trump'ın yenilgisini desteklemek olduğunu ekledi.

Cuma günü Wisconsin'de yaptığı bir konuşmada ve aynı günün ilerleyen saatlerinde yayınlanan ABC News röportajında Biden, adaylığını geri çekmeye niyeti olmadığını açıkça belirtti. Biden, Wisconsin'deki kalabalığın tezahüratlarına “Yarışta kalıyorum” dedi. “90 dakikalık bir tartışmanın üç buçuk yıllık emeği geri almasına izin vermeyeceğim.”

Neredeyse tüm delegelerin (yaklaşık yüzde 99'u) Biden'a bağlılıkları, eyaletlerindeki ön seçimlerde seçmenlerin oylarının oranını yansıtıyor. Biden oyunu geri çekmediği sürece kendi seçtikleri başka bir adayı desteklemekte özgür olamayacaklar. Her ne kadar kurallarda delegelerin delegasyonlarıyla bağlarını koparmalarına izin veren sözde bir vicdan maddesi olsa da, bu nadiren uygulanıyor, hatta hiç uygulanmıyor.

Demokratik Ulusal Komite eski başkanı Donna Brazile, “Bu, heyetin bölündüğü 2016 yılı değil, 2008 yılı da değil” dedi. “Bu bir Biden toplantısı.”

Ayrıca, partideki rollerine göre seçilen, eski ve yaygın olarak süper delege olarak bilinen yaklaşık 700 “otomatik delege” bulunmaktadır. İlk tur aday göstermede oy hakları olmasa da valiler, senatörler, kongre üyeleri, eyalet başkanları ve partinin diğer üst düzey üyeleri bu grubu oluşturuyor.

Demokrat Ulusal Parti tarafından nihai delege listesi henüz açıklanmadı. Ancak parti devletlerin yayınladığı delege listelerine bakıldığında, parti tüzüğü gereği aday listelerinin çeşitlilik gösterdiği görülüyor.

Örneğin Wisconsin delegasyonunu ele alalım: 95 delege arasında 20'den fazla yerel yönetim temsilcisi, 11 mevcut ve eski eğitimci, dokuz sendika lideri, altı üniversite öğrencisi ve eski bir Milwaukee Bucks yöneticisi yer alıyor.

Yerel hükümet yetkililerinden biri olan ve Racine, Wisconsin'de ulaşım müdürü olan Trevor Jung, bekar babasının onu yerel Demokrat merkeze götürdüğü 12 yaşından beri siyasi olarak aktif olduğunu söyledi. 2020'nin ilk delegesi olan Bay Jung, Bay Biden'ın zirvede olmadığı bir liste hayal edemiyor ve açık bir parti kongresi durumunda ne yapacağından emin değil.

“Bu konu üzerinde fazla düşünmedim ve bunun bir nedeni de Başkan Biden'ın adayımız olacağına inanmamdır” dedi. “Başkan Biden kötü bir gece geçirdi ve Donald Trump da kötü bir başkanlık geçirdi.”

Green Bay, Wisconsin belediye başkanının özel kalemi ve Biden'ın ikinci dönem delegesi Amaad Rivera-Wagner, insanlar onun seçime hile karıştırdığına inandıkları için 2020'de ölüm tehditleri aldıklarını hatırladı.

Rivera-Wagner, “Evet, kargaşa var ama bana göre sözleşme açık” dedi ve Biden'ın Trump'a karşı en iyi şansa sahip olacağını ekledi. Biden'ın istifa edeceğine inanmasa da bu beklenmedik olayda “vicdanımı dinleyeceğini ancak Demokratların önerisini izleyeceğini” söyledi.

Çoğu eyalet delegasyonunda daha önceki parti toplantılarına katılmış çok sayıda temsilci bulunur. Kendisinin “Florida eyaletindeki – Ponce de Leon buraya geldiğinden beri – eyaletteki Demokrat Parti'nin ilk başkan yardımcısı olan ilk Afrikalı-Amerikalı kadın” olduğunu söyleyen Judy Mount, Barack Obama'nın 2015'teki ilk kongresinden bu yana her toplantıya katıldı. 2008.

Bay Biden'ın kararlı bir destekçisi olarak kaldığını ve ayrılması durumunda onun tavsiyesine uyacağını söyledi.

64 yaşındaki Mount, “Yalnızca duyurursa” dedi. “Çünkü bu genç adama büyük saygı duyuyorum.”

Kendisinin de 2008'de Bay Obama'nın delegesi olduğunu söyleyen Washington D.C.'den delege L. Jeannette Mobley de aynı şekilde Bay Biden'a sadıktı. “İlk üç yılında çoğu başkandan daha fazlasını yaptığını” söyledi ve münazaradaki performansını eleştirdi.

Biden ayrılırsa kendisinin de tavsiyesine uyacağını söyledi.

Bayan Mobley, “Geri çekilmeye karar verirse muhtemelen bir tavsiyede bulunacaktır” dedi ve Başkan Yardımcısı Kamala Harris'i de ekledi: “Muhtemelen Kamala en iyi aday olacaktır. O çok yetenekli. Beni yanlış anlamayın. Gerçi Amerika'nın bir kadın başkana hazır olup olmadığı konusunda gerçekten endişelerim var.”

Bayan Mobley, Kaliforniya valisi Gavin Newson ve Pensilvanya valisi Josh Shapiro'ya atıfta bulunarak, Bayan Harris “Newsom veya Shapiro gibi diğer insanlardan birini seçerse, yine de kazanan bir biletimiz olacağını” öne sürdü.

Florida'dan gelen ve Biden'dan bir yaş küçük olan delege Dave Jacobson, geçen Perşembe günkü tartışmayı “yıkıcı” olarak nitelendirdi ancak başkanın ertesi günkü daha enerjik mitingiyle cesaretlendi ve desteğinde kararlılığını sürdürdü. Bayan Mobley gibi Bay Jacobson da, Biden'ın geri çekilmesinin onu başka birine oy vermeye zorlaması durumunda “başkan yardımcısının mantıklı bir seçim olacağını” söyledi.

Jacobson, “Joe'nun çekilmesi ve Kamala'nın adayımız olmaması gülünç olurdu” dedi. “Eğer öyle değilse Demokrat Parti 5 Kasım'da oldukça yıkıcı bir seçime girecek.”

Haziran Kim, Eli Murray, Andrew Parkı, Helmuth Rosales, Elena Schaaf Ve Amy Schoenfeld Walker raporlamaya katkıda bulunmuştur. Alain Delaquerière Araştırma katkısı yapıldı.