Bülent Ersoy: Bunun hesabını soracağım!

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Bülent Ersoy: Bunun hesabını soracağım! Bülent Ersoy’un 21 kişilik orkestra üyesinden 19’u tahliye edildi. Ersoy, orkestra üyelerinin “Bizimle ilgilenmedi, hiç bir yardımı olmadı” formundaki argümanlarına sert reaksiyon gösterdi.

Bülent Ersoy’un 21 şahıstan oluşan orkestrası, 28 Ağustos’ta çift aşının yanı sıra PCR testi de istenen KKTC’ye girişte, otelin temin ettiği uydurma PCR testleriyle yakalandı. Polis nezaretinde sahneye çıkan ve akabinde yargılanan orkestra üyeleri, birer ay mahpus cezası alırken; şef Onur Özelçağlayan ise 1.5 ay mahpus cezasına çarptırıldı.

Mahpus cezaları tamamlanan 20 orkestra üyesinden 19’u, dün Lefkoşa Cezaevi’nden tahliye edildi. Bir müzisyenin ise PCR testi müspet olduğu için otelde karantinada olduğu öğrenildi.

“BÜLENT ERSOY BİZE YARDIM ETMEDİ”

THY’nin tarifeli seferiyle saat 21.00 sıralarında Ercan’dan İstanbul Havalimanı’na gelen müzisyenleri, aileleri ve yakınları karşıladı.

Orkestranın davulcusu Ahmet İzgi, “Bülent Ersoy bize hiç yardım etmedi. Ağır bakımda kaldım, entübe oluyordum. Bizimle ilgilenmedi. hiç bir yardımı olmadı. ‘Avukat tutacağım’ dedi fakat kimsenin avukat tuttuğu yok. ‘Servetimi harcayacağım’ dedi ancak biz kimsenin servetini istemiyoruz. Bize yalnızca bir hatır sorsaydı, arasaydı” dedi.

“yine Bülent Ersoy’un orkestrasında çalacak mısınız?” sorusuna İzgi, “Yok canım. Bülent Ersoy, Türkiye’de kendine orkestra bulamıyor. Kimse çalışmıyor, çalışmaz da. Ben onunla niçin çalışayım?” cevabını verdi.

“100 BİN TL YARDIM ETTİM”

Bülent Ersoy, ‘Magazin Masası’ isimli magazin programına telefonla bağlandı. Orkestrası ile ilgili hakkında çıkan haberlere yanıt veren sanatçı, “Orkestrama 100 bin TL yardım ettim” formunda konuştu.

Ersoy, “Bu hakaretleri yiyip yutacağım… Benim midem hazmetmez bunları! Siz Bülent Ersoy’u niye karıştırıyorsunuz? Bülent Ersoy sanatkar… Sizin üzere o da işini yapan bir insan. Ben test yaptırmışım, iki gün evvelde gittim oraya. Ben hiç o denli uydur, kaydır işlerle iş görmem. Her şeyim tam tekmil olur” sözlerini kullandı.

“Bunu söylerken ötekileri de suçlamıyorum; onlar da bilinçsizce ‘nasıl olsa her şey ayarlanmıştır’ diye hiç akıllarına bile gelmemiş. Ben neyi hak ettim de, ne yaptım da, nerede bir aksilik yaptım da bu türlü hakaretlere maruz kaldım? Bunun hesabını soracağım. Kırgınlık değil, kızgınlık” dedi.

“EKİBİM İÇİN SERVETİMİ VERECEĞİM” DEMİŞTİ

Bülent Ersoy, “Arkadaşlarımın haklarını sonuna kadar savundum ve elimden gelen her şeyi yaptım. O çocukları kelepçeli gördüm ya, servetimi vereceğim ve bu işin sonuna kadar gideceğim. Otele dava açıyorum. Maddi-manevi ne gerekiyorsa yapacağım. Maddi olarak imkanlarımı kullandım. Manevi olarak hepsinin yanında oldum. Daha ne yapayım? Kendimi yakmamı mı istiyorlar? Günah keçisi ben miyim?” kelamlarıyla kendini savunmuştu.

Ersoy, “Hapisten kimseyi almak elimden gelmedi ne yazık ki. 70 yaşında bayanım, ıstıraptan tansiyonum çıktı. Avukatıma gidiyorum, ne gerekiyorsa yapacağım” açıklamasını yapmıştı.