Burak Yılmaz’dan tarihi kelamlar: Kesinlikle bunun bir bedeli olacaktır!

Gattuso

New member
A Ulusal Kadro, 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri G Kümesi’nde Hollanda’ya 6-1 mağlup olan A Ulusal Kadro’da Burak Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Burak Yılmaz’ın açıklamaları şöyle:

“Çok üzgünüz. Bizim için utanç verici bir gece. Herkes hayli üzgün. Nasıl telafi edebileceğimizi bilmiyoruz. Hollanda bugün fazlaca âlâ oynadı. Biz karşı duramadık. Norveç maçına konsantre olmalıyız. Herkesten özür diliyoruz. Arkadaşlarımız fazlaca genç ve pahalı. bu biçimde bir akşamda onları daha fazla yerin tabanına vurmadan dayanak olmamız lazım diye düşünüyorum. Kesinlikle bunun bir bedeli olacaktır, ben de her biçimde göğsümü gere gere üstlenirim. Tek bir şahsa hesabı kesemeyiz. Yeterli günde aileysek bugün de aile olmamız lazım. İçimizden biri üzere görünüp terbiyesizce tweet atanlara söylüyorum. Artık ahbap-çavuş bağıyla, birilerinin adamı olarak bu olmuyor.

Ben kimsenin adamı değilim, kimsenin de adamı olmadım. Takviye olan üzere görünen insanların temizlenmesi gerekiyor. Kimse bize ahkam kesemez.

Buralara aslan üzere geldim, aslan üzere de bırakmam gerekiyorsa bırakırım. Daha evvelki futbolcular 31-32 yaşında bıraktıysa bu benim meselem değil. Ben kendime bakıyorum ve 36 yaşında üst düzey oynuyorum. Dayanak oluyor üzere görünen insanların temizlenmesi gerekiyor.

Daha o top fileye girmeden ‘Şenol Güneş istifa’ diye bağırıyorlarsa bu terbiyesizliktir. Hele kendi içimizdeki beşerler tweet atıyorsa bu daha büyük terbiyesizlik. Kimse selam vermezken sıkıntılarını dinliyorduk iş bulunca çatır çatır ardımızdan vururlar. Ben her şeyi ödemeye hazırım. Ben de kaptanlık, ağabeylik yapamamış olabilirim. Bir tek Şenol Güneş’e, oyunculara bunu yıkamayız.”

????️Burak Yılmaz: Çok üzgünüz, bizim için utanç verici bir gece. Bunun bir bedeli olacaktır, ben de kaptan olarak bunu üstlenirim. Bırak derlerse, bırakırım. Evvel kendi içimizdekileri temizlememiz gerekiyor. pic.twitter.com/CUUIPSlG8u

— TRT Spor (@trtspor) September 7, 2021