Burcu Güneş: Büsbütün gerçek dışı ve palavra

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Burcu Güneş: Büsbütün gerçek dışı ve palavra Müzikçi Burcu Güneş, 2002 yılında hayatını kaybeden babası Ali Güneş’ten miras kalan Antalya Kepez’deki meskeni bedelsiz biçimde üzerine geçirdiği savıyla üvey annesi Nuray Güneş’e tapu iptali davası açtı.

Güneş’in avukatı, Antalya Nöbetçi Asliye Hukuk Mahkemesi’ne sunduğu dilekçede şu sözlere yer verdi:

* Ali Güneş meskenini, Nuray Güneş’e 1993 yılında satarak tapuda dönem süreci gerçekleştirdi. Güneş, bedelsiz olarak konutunu ikinci eşine devrederek Burcu Güneş’ten mal kaçırdı.

* Ali Güneş’in resmi nikahlı eşine üzerine kayıtlı taşınmazı satması ömrün olağan akışına karşıttır. Bu niçinle müvekkilin, 8’de 3 oranındaki miras hissesinin verilmesini talep ediyoruz.

* Meskenin üçüncü şahıslara devredilmemesi için teminatsız olarak ihtiyati önlem konulmasını istiyoruz.

Mahkeme, davanın sağlıklı halde sonuçlandırılması için Nuray Güneş ismine kayıtlı meskenin 8’de 3 payına ihtiyati önlem konulmasına karar vererek, karşı tarafın 2 hafta ortasında karşılık dilekçesini göndermesine hükmetti.

“KIZIM BUNU SENDEN HİÇ BEKLEMİYORDUM”

Kepez’deki konutta oğlu Eren Can’la (30) bir arada yaşayan Nuray Güneş yaptığı açıklamada şunları söylemiş oldu:

* Kendisi benim canım kızım. Çok seviyorum. Zira bana ‘Anne’ diyen birinci kişidir. Ortadan 28 sene geçmiş. 28 yıl daha sonra bana dava açıyor.

* Beni o kadar üzdü ki, Burcu o kadar sıkışık bir durumda mı? Benimle yüz yüze konuşsaydı ya bunları. Ben 2 bin TL emekli maaşıyla geçinen bir beşerim.

* Ben Burcu’yu da fazlaca seviyorum. İnşallah davayı birlikte hoş sonuçlandırırız.

* Fakat ben bu davayı duyduğumda fazlaca üzüldüm. Hiç beklemiyordum. Kızım bunu senden hiç beklemiyordum.

BURCU GÜNEŞ: BÜSBÜTÜN GERÇEK DIŞI VE PALAVRA

Müzikçi Burcu Güneş, Nuray Güneş’in açıklamalarına toplumsal medya hesabından cevap verdi. Kamuoyunun yanlış yönlendirildiğini, hakkında olumsuz ve gerçeğe ters algı yaratıldığını kaydeden Burcu Güneş, açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

* Maalesef yargıya intikal etmiş bir husus hakkında kameralar önünde gerçek dışı telaffuzlarda bulunulmuş ve kamuoyunda farklı bir algı yaratmak, adımı yıpratmak için son günlerde şuurlu bir biçimde basına yanlış haberler sevk edilmiştir.

* Babamın ikinci eşinin ve kardeşimin kamuoyunda yaratmaya çalıştığı muhtaçlık sahibi-gariban olduklarına yönelik algı, büsbütün gerçek dışı ve palavradır.

* Biroldukça gayrimenkule sahip oldukları bilinmesine karşın yalnızca aleyhimde yanlış bir algı yaratmakla beni haksız yere merhametsizlikle, vicdansızlıkla ve paragözlükle suçlayarak sıkıntı durumda bırakacaklarını sanmaktadırlar.

* Babamın ikinci eşi bana o büyük sevgisini (!) anlatacak kadar âlâ, samimi hisler besleseydi ve bana ulaşmak isteseydi kameralar önünde palavra beyanlarla algı yaratmak yerine şahsen beni arayabilir ve ulaşabilirdi.

* Bana yıllardır hiç bir biçimde ulaşmayıp tersine magazinsel bir biçimde kameralar önünde gösteri yapması samimiyetsizliğinin göstergesidir. DHA