Çaykur Rizespor Lideri Kıran: Cüneyt Çakır’ı maçlarımıza istemiyorum

Gattuso

New member
Çaykur Rizespor Kulüp Lideri Tahir Kıran, “Cüneyt Çakır’ı ben tekrar hiç bir maçıma istemiyorum. Çok uygun hakem olabilir, yurt haricinde fazlaca düzgün performans sağlayabilir, gitsin orada hakemlik yapsın, Rizespor maçına gelmesin. Cüneyt Çakır’ı istemiyorum” dedi.

Çaykur Rizespor Kulüp Lideri Tahir Kıran, Muhteşem Toto Muhteşem Lig’in birinci yarısını düzenlediği basın toplantısı ile kıymetlendirdi.

Mehmet Cengiz Tesisleri’nde düzenlenen görüşmede açıklamalarda bulunan Kıran, dönem başından beri birtakım aksilikler yaşadıklarını belirterek, “Bu aksiliklerin sebeplerini ben biliyorum. Onlara kimi neşterler alışılmış ki vurduk ve vuracağız da. Alışılmış ki taşların yerine oturması vakit alıyor. Çok büyük ümitlerle transfer ettiğimiz ve bizim hayal kırıklığımız olan, kadroya katkı sağlayamayan birtakım transferlerimiz var. Lig içinde önemli görüşmeler yapacağız, kimileri ile yollarımızı ayıracağız, öbür oyuncuları takımımıza katacağız. Kaptanımız Selim Ay ile 3 yıllık, kaleci Gökhan Akkan ile 2 yıllık mukavele yaptık. Onlarla başladık siftaha. Transfer döneminde düzgün şeyler yapacağız, daha âlâ yerlerde olacağız. Lig boyunca sakatlıklar bizim peşimizi bırakmadı. Bolasie büyük ümitlerle aldığımız, bize 3-4 maç kazandırır diye düşündüğümüz bir futbolcu. 19 maç oynadık, bize en ufak bir katkıda bulunmadı. Bulunamadı mı diyeceğiz bulunmadı mı diyeceğiz, bunun muhasebesini de yapacağız. Rizespor’a yararı olanlar, Rizesporlu olduğunu hissedenler, bu bayrak için savaşanlar burada kalacaklar, kurallar ne olursa olsun savaşmayanların hiç birinin gözünün yaşına bakmayacağız” halinde konuştu.

‘Kasıt olduğu vakit zahmet var’

‘Cüneyt Çakır’ı tekrar hiç bir maçıma istemiyorum’ diyen Lider Kıran, “Gaziantep maçında olmayacak bir yerde bir penaltı ile maçı kaybettik. Bunların muhasebesini ben yapacağım. bu biçimde kalmayacak. Cüneyt Çakır bizim 35 maçımızı yönetmiş. 20 tane yenilgi, 9 tane birliktelik, 6 tane galibiyet. Cüneyt Çakır’ı ben tekrar hiç bir maçıma istemiyorum. Çok güzel hakem olabilir, yurt haricinde hayli güzel performans sağlayabilir, gitsin orada hakemlik yapsın, Rizespor maçına gelmesin. Cüneyt Çakır’ı istemiyorum. Gaziantep topluluğu da ‘Rize’nin maçına Rizeli hakem verildi’ diye yaygara kopardılar. Tahminen de ondan etkilendi verdiği penaltıda. Kulüpler Birliği’nde 20 tane lideriz. Hangisine sorsanız hiç biri hakemlerden şad değil. Bu durumu federasyon liderimize da ilettik. Yapılması gerekenleri de söylemiş olduk. Yeni gelen MHK, 2-3 hafta hoş gitti başta, maçları düzgün yönettiler. Ferhat Bey’in bu işleri düzelteceğine inanıyorum. Bunun için de vakit lazım, kredi lazım. İnşallah düzeltecek bu işleri. Hakemler daha uygun olacak diye düşünüyorum, düşünmek istiyorum. Bu lig bizim, bu gruplar da bizim, o hakemler de bizim. Çıksınlar aslanlar üzere yönetsinler, kusura biz varız. Kâfi ki kusur olsun, kasıtlı olduğuna inanmak istemiyoruz. Kasıt olduğu vakit meşakkat var. Artık maçlar alanda oynanacak, bunun gerisinde duracağım, maçları alanda oynayacağız., Dışarıda bir şeyler olmayacak” sözlerini kullandı.