Chelsea’de Rusya zelzelesi: Kulübü devretti

Gattuso

New member
Rus milyarder, savaşın başlamasıyla İngiliz futbolunda yansıların odak noktası haline gelmiş ve hakkında

Abramovich, Chelsea’nin internet sitesinden yaptığı yazılı açıklamayla kulüp idaresini devrettiğini duyurdu.

Roman Abramovich kulübün idaresini devretti

“Yaklaşık 20 yıldır sahibi olduğum Chelsea’de hep kulübün çıkarlarını en güzel biçimde düşünerek kararlar aldım. Bu bedellere bağlı kalmayı sürdürüyorum.”

“Bu niçinle bugün kulübün idaresini Chelsea Vakfı mütevelli heyetine devrediyorum”

“Şu anda kulübün, oyuncuların, işçinin ve taraftarların çıkarlarını gözetmek için en uygun pozisyonda olduklarına inanıyorum.”

Abramovich, Chelsea’yi Putin’in talimatıyla mı satın aldı?

Roman Abramovich, Rusya’nın en zenginlerinden biri ve Putin’e yakınlığıyla tanınıyor. Abramovich, Chelsea’nin yanı sıra özel yatırım şirketi Millhouse LLC’nin de sahibidir. 1990’larda Sovyetler Birliği’nin çöküşünün akabinde servetini petrol yatırımlarıyla inşa etti.

Abramovich, Haziran 2003’te Chelsea’yi satın aldı ve yatırımlarıyla kulübü Avrupa futbolunun en başarılı gruplarından biri haline getirdi.

Rus iş insanı, kulübü Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in talimatıyla satın aldığı argümanına yer verilen bir kitap niçiniyle HarperCollins yayınevine ve muharrir Catherine Belton’a dava açmıştı.

2018 yılında Abramovich, Birleşik Krallık’taki vizesini uzatmak için müracaatta bulunurken gecikmeler yaşadı ve sonunda başvurusunu geri çekti. ondan sonrasında İsrail pasaportu edinen Rus milyarder, Ekim 2021’de Londra’ya İsrail vatandaşı olarak giriş yaptı.