Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın berberi, Demet Akalın’ın kocasını rehin aldı tezi

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın berberi, Demet Akalın’ın kocasını rehin aldı tezi Müzikçi Demet Akalın’ın eşi Okan Kurt, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın berberi tarafınca tehdit edildiğini ileri sürdü. Akalın da eşinin kız kardeşine ilişkin olan restoranın zorla ellerinden alınmak istediğini sav etti.

Argümana nazaran Okan Kurt, İstanbul Anadolu Hisarı’nda kız kardeşinin sahibi olduğu restorana gitti. Burada komşu restoranın sahipleriyle tartışan Kurt, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın berberi olduğunu ileri süren bir kişinin tehditlerine maruz kaldığını söylemiş oldu.

ADAMIN CAN GÜVENLİĞİ YOK

Demet Akalın da tıpkı saatlerde toplumsal medya hesabından paylaştığı kıssalarda eşi için yardım istedi. Kurt’un dışarı çıkartılmadığı ve polisin de içeri girmesine müsaade verilmediğini söz eden Akalın, “Nerede yaşıyoruz ya? Nerede yani bu polisler? Bu görüntüyü atmak zorunda kaldım. Adamın can güvenliği yok yani” dedi.

Ünlü müzikçinin yardım davetinin akabinde muhabirler de olay yerine gitti. Okan Kurt, emniyet vazifelilerinin olaya müdahale etmesi daha sonrası bulunduğu yerden çıkarak bir açıklama yaptı. “Alıkoyma yok, ufak bir arbede yaşandı” diyen Kurt, “Beni tehdit eden kişi Cumhurbaşkanı’nın berberiymiş. Cumhurbaşkanı’mıza boynumuz kıldan ince… Bugüne kadar sustuysak, Sayın Cumhurbaşkanı’mızın hatırına sustuk lakin bu tehditler güzel değil” dedi.

ADAMLAR KAFAYI TAKMIŞ, ZORLA ELİNDEN ALACAKLAR

Demet Akalın, bu sabah katıldığı bir magazin programında şunları söylemiş oldu: “Bu yaşadığımız birinci badire değil. O dükkana gitmek dahi istemiyorum. Huzursuzluk oldu, bıraksın diğer bir şey istemiyorum. Adamlar takmışlar kafayı esasen zorla elinden alacak. Çaresiz kaldım artık. Konserden inmişim. Bir tek elimde bu biçimde bir güç var. Dedim ki: Basındaki arkadaşlarım lütfen… Ve hepsi Allah razı olsun gitmiş…”

EMNİYET TABİRLERİ ALDI, OLAY SAVCILIKTA…

Öte yandan emniyet ünitelerince tarafların sözlerinin alındığı ve olayın savcılığa intikal ettirildiği öğrenildi. Ayrıyeten, alınan birinci sözlere nazaran, Kurt’un restoranın kiraladığı bir kısmında düğün yaptırdığı, Erdoğan’ın berberi Özgür Usta ve ortaklarının da ‘gürültü oluyor’ diyerek karşı çıkması üzerine olayın büyüdüğü öğrenildi. Her iki restoranın sahiplerinin birbirlerinden şikayetçi oldukları açıklandı.