Davutoğlu: Gençlerimizi ne terör örgütlerinin kurbanı kılacağız ne de yoksulluğun kıskacında bu diyarlardan gitmelerine sebep olanlara sessiz kalacağı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, parti binasının açılışı için gittiği Bingöl’de “Ülkemizin karşı karşıya kaldığı ezaları hepiniz izliyorsunuz. Bu meşakkatler karşısında bir taraftan yolsuzluk, bir taraftan yasaklar, bir taraftan yoksulluk karşısında sessiz kalmak mümkün olmazdı” dedi. Davutoğlu, “Gençlerimizi ne terör örgütlerinin kurbanı kılacağız ne de yoksulluğun kıskacında bu diyarlardan gitmelerine sebep olanlara sessiz kalacağız” açıklamasını yaptı.

Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Bingöl’de parti teşkilatının açılışına katıldı. Davutoğlu yaptığı konuşmasında, Bingöl’ün büyük ezalar gördüğünü belirterek, “Başbakan olarak, Dışişleri Bakanı olarak geldiğim Bingöl’e bu defa Gelecek Partisi Genel Lideri olarak geldim” dedi.

İlçelerdeki ziyaretlerde çiftçileri dinlediğini söyleyen Davutoğlu, “Ülkemizin karşı karşıya kaldığı problemleri hepiniz izliyorsunuz. Bu meşakkatler karşısında bir taraftan yolsuzluk, bir taraftan yasaklar, bir taraftan yoksulluk karşısında sessiz kalmak mümkün olmazdı. Bugün Bingöl dağlarını adım adım dolaşırken hayvancılığımızın, çiftçilerimizin nasıl büyük badireler çektiğini şahsen onlardan dinledim. Adaklı’da, Solhan’da, Sancak’ta beni en çok üzen en epeyce düşündüren konu oradaki Bingöllü kardeşlerimin ‘Sayın Liderim buranın gençleri buraları terk edip yurt dışına gidiyorlar, oralarda rızık arıyorlar’ demeleriydi. Biz Bingöl’ün yiğit gençlerinin, yiğit Zazaların, yiğit Kürtlerin bu diyarları terk edip yurt haricinde rızık aramak zorunda bırakanlardan hesap sormaya geliyoruz” diye konuştu.

Davutoğlu, konuşmasının devamında şunları söylemiş oldu:

“Gençlerimizi ne terör örgütlerinin kurbanı kılacağız ne de yoksulluğun kıskacında bu diyarlardan gitmelerine sebep olanlara sessiz kalacağız. İşte Gelecek Partisini kurmamızın ana niçini, ülkemizin her köşesindeki gençlere yeni gelecek vaadi ufku çizmektir. her insanın ana lisanını özgürce konuştuğu Zazacasını, Kürtçesini, Türkçesini, Çerkezcesini sokaklarda ve okullarda özgürce konuştuğu bir Türkiye. Kardeşlik ile ülkenin Doğusunun, Batısının, Kuzeyinin, Güneyinin kucaklandığı Türkiye. Kimsenin dışlanmadığı, kimsenin ötekileştirilmediği Türkiye. her insanın huzur ortasında, barış ortasında, kardeşçe ve selam verirken tebessümle muamele ettiği bir ülke istiyoruz.”