Dilipak, hakkındaki o argümanlara karşılık verdi: Tam bir palavra, sahtekârlık

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Yeni Akit müellifi Abdurrahman Dilipak, bugünkü köşesinde “İS” olarak kısalmasını kullandığı bir kişi tarafınca hakkında yapılan kimi suçlamalar olduğunu belirterek, cevap verdi.

Mavi Marmara tertibini yapan ismin kendisi olduğunu ve hücumun gerçekleştiği gün gemiye binmekten son anda vazgeçtiği argümanına rağmen, “Tam bir palavra, sahtekârlık. Geminin hareketi 15 gün ertelenince, benim diğer bir programım niçini ile gemiye binmeyeceğim aşikâr oldu ve bu durum 15 gün evvelinde gazetede yazıyor” diyen Dilipak; öte yandan 13 Nisan 1994 yılında Bosna-Hersek’teki katliamı protesto etmek gayesiyle müsaadesiz bir şov düzenlendiğini, kelam konusu tertibin karıştığını ve kendisinin iştirak göstermediğine dikkat çekilen bir başka teze da şu biçimde karşılık verdi:

“Beni arayıp da bulamayan kimse olmadı. Emniyete gittim sözümü verdim. Bosna’da yaşanan Srebrenitsa katliamı ile ilgili herkes davet yaptı, yapanlardan biri de bendim. Toplananlar benim konuşmamı istediler. Bunlar o denli sahtekâr şahıslar ki, uzun yıllardır benim müdafaam var. aslına bakarsan toplantı daha sonrası polisler bana eşlik ettiler meydandan inançlı biçimde ayrılmam için.”

“Bu müfterileri tanıyın diye bunları yazıyorum. Bir tek bu değil. Avukatlarım bu tıp iftiraları takip ediyorlar. Kendileri bilir. Bunun bir de öbür dünyası var” diyen Dilipak, “Bana iftira eden bu münafıklara ise lanet ediyorum” dedi.

Dilipak’tan 11 Eylül mitingi hakkında açıklama

Dilipak, 11 Eylül’de Yenikapı miting alanında düzenlenecek aşı terslerinin toplantısının valilikçe iptal edildiğinin medyada yer bulmasına ait de şunları kaydetti:

“11 Eylül mitingi için de kimi iptal haberi yaptı, kimi öbür vilayetlerden geleceklerin engelleneceğini yazdı, benim toplantıya katılmayacağımı toplumsal medyada yaymaya çalıştılar. Kimi CIA ile ilişkilendirdi, kimi MI6 ile bu projeyi. Eee, şeytan boş durmuyor, fazla mesai yapıyor. Beşerler da şeytanın ve onun dostlarının bu çeşit iftiralarına, palavralarına karşı hazırlıklı olmalı.”

Yazının tamamını okumak için .