Diyanet, işçi tatili için 5 yıldızlı otelle anlaştı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Diyanet İşleri Başkanlığı, çalışanının tatil yapması için Antalya’da 5 yıldızlı otelde günlük 929 TL’ye anlaştı. Diyanet ve otel içinde imzalana protokole nazaran isteyen işçi, ailesi ile bir arada bu fiyata tatil yapabilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı, geçen yılın sayıları ile 130 bine yaklaşan işçisinden isteyenlerin tatil yapması için teşebbüste bulundu.

“Her şey dahil” konseptiyle hizmet veren Antalya’daki bir beş yıldızlı otel ile indirim protokolü imzaladı. Diyanet İşleri Başkanlığı işçisi ile ailelerine yüzde 18 oranında indirim sağlanmasına yönelik muahedenin yapıldığı otelin deniz görüntülü odasında bir günlük konaklama fiyatı, Diyanet’e özel 929 TL olarak belirlendi. Diyanet, meblağların işçiye duyurulduğu listenin altına otelin muhafazakar oteller statüsünde olduğu , “Alkolsüz her şey dahil konseptinde hizmet verdiği” notunu düştü. Ayrıyeten, otelde alkol serisi yapılmadığı ve dışarıdan da alkollü içecek sokulmasının yasak olduğu uyarısı yapıldı.

Daha evvelki etkinliklerini de 5 yıldızlı otelde yaptı

Birün’den Mustafa Bildircin’in haberine göre, protokolün imzaları, Diyanet İşleri Başkanlığı İdare Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Alım’in Antalya Vilayet Müftülüğü’ne ziyaretinden bir gün daha sonra atıldı.

Diyanet, 2020 ve 2021 yılında gerçekleştirdiği epeyce sayıda toplantıyı beş yıldızlı otelde düzenledi. 2020 yılındaki, “Eğitim vazifelileri Semineri” ve “4-6 Yaş Kümesi Kur’an Kursu Öğreticilerine Yönelik Hizmet İçi Eğitim Semineri” için beş yıldızlı otelleri yeğleyen yönetim, Haziran 2021’deki, “Meal Yazım Stratejileri Çalıştayı” için de beş yıldızlı otelle anlaştı.

Ayrıyeten, Diyanet’in 12 milyar 977 milyon TL’lik 2021 yılı bütçesinin, İçişleri Bakanlığı, Etraf ve Şehircilik ve Kültür ve Turizm Bakanlığı üzere bakanlıkların da olduğu 7 bakanlık ve 13 başkanlığın bütçesini geride bırakması tartışmalara niye olmuştu.