Dört kişinin ölümüyle sonuçlanan bakkal saldırısı Arkansas kasabasını şaşkına çevirdi

Joachim

Genel Mod
Global Mod
Thomas ve Sharon Brazil Cuma sabahı geç saatlerde Arkansas, Fordyce'deki tek bakkalın önünde arabalarında oturup o akşam ızgarada pişirmek için ne almak istediklerini tartışıyorlardı. Daha sonra silahlı bir adamın kendilerine doğru yürüdüğünü fark ettiler.

Onlara baktı, dedi Bay Brezilya, “ve 65 yaşındaki bir bakan olan Bay Brezilya, sağ gözünün üzerinden alnından vuruldu.” Bayan Brezilya, kırık camlardan dolayı kesikler yaşadı. Hastaneye gittiler ama ikisi de hayatta kaldı. Şanslı olanlar arasındaydılar.

Polis, silahlı saldırganın Mad Butcher marketine ateş açtıktan sonra toplamda dört kişiyi öldürdüğünü ve dokuz kişiyi yaraladığını söyledi. Cumartesi günü, Little Rock'ın yaklaşık 70 mil güneyindeki 3.400 nüfuslu bu kasaba, akşam ölen dördüncü kurban da dahil olmak üzere bazı ayrıntılar ortaya çıktığında, kan dökülmesinin etkisini henüz yeni yeni algılamaya başlıyordu.

Kızı Çılgın Kasap'ın birkaç kapı aşağısında bir çiçekçi dükkanı olan Kasey Langley, “Sözleri bulamıyorum” dedi. “Bu sabah uyandığımda her şeyin bir rüya olduğunu düşündüm. Bu olmadı ama oldu.”

Cumartesi günü geç saatlerde, Arkansas Eyalet Polisi öldürülenlerin kimliğini 62 yaşındaki Shirley Taylor; Callie Weems, 23; Roy Sturgis, 50; ve Ellen Shrum, 81.

Bayan Taylor'ın kızı Angela Atchley, annesinin her zamanki market alışverişini yaparken Mad Butcher'ın kasasında durduğu sırada öldürüldüğünü söyledi.

Yemek yapmaktan ve küçük partilere ev sahipliği yapmaktan hoşlanan Bayan Taylor, Bayan Atchley'in oğluna Cuma günü alışverişte ona eşlik edip etmeyeceğini sormuştu. Bayan Atchley, bunu istemediğini ve artık “buna içerlediğini” söyledi. “'Onu falan koruyabilirdim' dedi. 'O zaman iki cenazemiz olur' dedim.”

Yaralılar arasında hayati tehlikesi bulunmayan iki polis memuru ve Arkansas Eyalet Polisi'ne göre, Fordyce'in yaklaşık 10 mil güneydoğusundaki New Edinburg bölgesinden 44 yaşındaki şüpheli Travis Eugene Posey de vardı. Polis Cumartesi günü geç saatlerde yaptığı açıklamada, biri Little Rock hastanesinde kritik durumda olmak üzere dört kişinin hastanede kaldığını söyledi.

Polis Cuma günü geç saatlerde Bay Posey'in üç ayrı ağır cinayetle suçlanacağını duyurdu. Cumartesi günü geç saatlerde son kurbanın haberiyle birlikte bu sayı dörde çıktı ve ek suçlamalar bekleniyor. Saldırının meydana geldiği Dallas İlçesi sınırındaki Ouachita İlçesi'ndeki mahkûm kayıtları, Bay Posey'in orada cinayet ve cinayete teşebbüs suçlamalarıyla tutulduğunu gösterdi.

Yetkililer, hem mağazanın içinde hem de otoparkta meydana geldiği söylenen silahlı saldırının olası nedeni hakkında ayrıntılı bilgi vermedi. Üst düzey bir polis yetkilisine göre şüpheli pompalı tüfek kullandı. Cumartesi günü başka silahların da kullanılıp kullanılmadığı ve silahların yasa dışı olarak satın alınıp alınmadığı belli değildi. Ayrıca şüphelinin mağdurlarla herhangi bir bağlantısının olup olmadığı da bilinmiyor.

Ancak Brezilya “sakin kaldı” dedi. “Gitti ve ateş etti.”

Joey olarak bilinen Bay Posey, nesillerdir bölgede yaşayan bir aileden geliyor. Vietnam'da savaşan ve 2021'de ölen bir denizci olan babası Travis Julian Posey gibi kereste endüstrisinde çalışıyordu. Şüpheli aynı zamanda kamyon taşımacılığı sektöründe de çalışıyordu; şirketi Travis Posey Trucking'in adını taşıyan bir kamyon Cumartesi günü hâlâ mülkünün üzerinde park halindeydi.

Çılgın Kasap'ın kapılarına bantlanmış iki kırmızı kağıt parçasında büyük harflerle şunlar yazıyordu: “GEÇİCİ KAPALI. LÜTFEN KİLİSEMİZ İÇİN DUA EDİN.”

Kızının kendisine getirdiği çelenklerin fotoğrafını çekmek için mağazanın yakınında duran Bayan Langley, “Bu küçük kasabada hiç böyle bir şey olmadı” dedi.

Cumartesi günü diğer sakinler de aynı şekilde şok oldu. Bazıları akrabalarının kurtulmuş olmasından dolayı rahatladığını ifade etti.

Aynı zamanda Arkansas Temsilciler Meclisi'ne aday olan papaz Robin Roark, cuma günü bakkalla aynı alışveriş merkezindeki eczanenin önünde park eden annesinden bir mesaj aldığını söyledi. Ona bir silahlı saldırı olduğunu düşündüğünü söyledi.

Roark Cumartesi sabahı, “Annemi arıyorum, çalıyor, çalıyor, çalıyor ve kimse cevap vermiyor,” dedi. “Telefonu açmadan önce üç ya da dört kez aradım. Tek duyabildiğim silah sesleriydi; sürekli bir silah sesi. 'Anne orada mısın?' diye sordum.”

Bay Roark'un annesi sonunda onu aldı. Arabanın zemininde yatıyordu ve iyiydi.

Bay Brezilya kendisinin ve karısının şanslı olduğunu bildiğini söyledi.

Yarasındaki şarapnele rağmen doktorun kendisine her şeyin yolunda olduğunu söylediğini söyledi. “Tanrıya şükür hepsi bu; gözümü kaybedebilirdim” dedi ve “hala torunlarımla oynama şansım olduğu için minnettar olduğunu” ekledi.

Bayan Atchley, ölenlerden biri olan Bayan Taylor'ın üç çocuğu, altı torunu ve iki torun çocuğu olduğunu söyledi. “O harika bir kadındı” diye ekledi. “Çocukları için her şeyi yapardı. Ailesi onun her şeyiydi.”

Bayan Atchley annesini en son ne zaman gördüğünü hatırladı. Günlerden perşembeydi ve Fordyce'in yaklaşık 30 mil güneyinde Camden'de yaşayan Bayan Atchley, Little Rock'a giderken ona bahçesinden biraz salatalık ve domates vermek için annesinin evine uğradı.

“Ona onu sevdiğimi söyledim” dedi.