Düzgün Partili Aydın: Tansu Çiller, Düzgün Parti’nin oylarını kırmak için Erdoğan tarafınca nazaranvlendirilmiş proje şahsı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Âlâ Parti Genel Lider Yardımcısı Koray Aydın, eski başbakanlardan Tansu Çiller’in yeni parti kuracağı argümanlarına ait olarak, “Tansu Çiller, Âlâ Parti’nin oylarını kırmak için Erdoğan tarafınca nazaranvlendirilmiş proje kişisi” yorumunu yaptı.

Aydın, Sözcü gazetesi müellifi Ruhat Mengi’nin sorularını yanıtladı.

-Tansu Çiller’in parti kuracağı, hatta örgütlenmeyi tamamladığı argümanı var. Örneğin Can Ataklı mevzudan Youtube programında etraflıca kelam etti. Bu parti kurulursa merkez sağda bir değişikliğe sebep olabilir mi?

bu biçimde bir partiyi kurmak istiyorlar ve bol vaatlerle insanları çekmeye çalışıyorlar. Bu partinin bakılırsav alanı, tek gayesi yalnızca DÜZGÜN Parti’dir, yüzde yüz bu biçimdedir, bunun kuşkusu yok. Tansu Çiller, AK Parti’den oy koparan UYGUN Parti’nin oylarını kırmaya çalışmak için Erdoğan tarafınca gorevlendirilmiş, “İYİ Parti’nin bulunduğu yerde ne yapabilirsen kardır” anlayışıyla iktidar tarafınca desteklenen, maddi imkanları iktidar tarafınca sağlanan bir proje şahsıdır. Kuracağı parti de bu biçimde bir projenin partisidir. Fakat şu anda parti kuracak tabanı inşa edemedi zira görüşme yaptığı insanların yüzde 97’sinden karşılık alamıyor. Bu bakımdan, parti kursa bile yalnızca genel merkezi olan bir tabela partisi üzere olur.

Şu anda siyasi alanda boşluk yok, Tansu Çiller’in de prestiji yok, ciddiye alan da yok. Biz de parti olarak ciddiye almıyoruz. Ben bu mevzuyu takip ediyorum, gördüğüm kadarıyla; sıfır diyecektim lakin düzgün bir sayı olur, ekside. O şu anda Recep Tayyip Erdoğan’ın buyruk eri konumunda biridir, siyasal bakılırsavi Tayyip Erdoğan’ın verdiği bakılırsavdir. Benim tavsiyem; boşuna bu işlerle uğraşmasın, meskenine gitsin, meskeninde otursun, onun Türkiye’de artık yapacağı bir şey de kalmamıştır. bu biçimde ısmarlama şahısların, Cumhurbaşkanı’ndan dayanak alarak siyaset yapmalarına payanda olacak insan sayısı kalmadı, oradan bir parti çıkmaz, konuşmaya bile gerek yok.