Düzgünlük Derneği Anadolu’da köy okullarını yenilemeye devam ediyor

JoKeR

Active member
Pandemi niçiniyle okullarda bir yılı aşkın müddettir eğitim-öğretim faaliyetlerine orta verilmiş ve çevrim içi eğitim sistemine geçilmişti. Bu mühlet zarfında okulların çatılarında, bina iç ve dış kısımlarında hasarlar meydana geldi. Yeterlilik gönüllüleri de Köy Okulları Yenileme Projesi kapsamında eğitim goren çocuklara takviye olmak için kolları sıvadı.

DÖRT OKULUN TADİLATI TAMAMLANDI

Uygunluk Derneği yetkilileri tarafınca yapılan açıklamaya nazaran, Van’ın Özalp ilçesinde bulunan Rebeka-Sinan Çetin İlkokulu, Ağrı Doğubayazıt’ta Örtülü İlkokulu ve Anaokulu ile Şanlıurfa’da Pir Çoban İlkokulu’nun bakım, tamir ve yenileme çalışmaları Güzellik Derneği gönüllüleri tarafınca gerçekleştirildi.

Pir Çoban İlkokulu’nun açılışında konuşan Güzellik Derneği Şanlıurfa Temsilcisi Ömer Habeş, “Her yıl yüzlerce çocuk, güçlü kurallar altındaki okullarda eğitim görmek üzere hayatlarında yeni bir seyahate çıkıyor. Her birinin farklı hayalleri, başka beklentileri ve geleceğe dair birbirinden hoş umutları olduğunu biliyoruz. Köy Okulları Yenileme Projesini bu sebeple önemsiyoruz. Şanlıurfa’da bulunan Tekerli İlkokulu’nda da gerekli bakım ve tamirat çalışmalarını gerçekleştirerek öğrencilerin istifadesine sunduk” dedi.

Açılış programına Şanlıurfa Vilayet Ulusal Eğitim Müdür Yardımcısı Arif Kırıkçı, Haliliye Ulusal Eğitim Müdürü Mehmet Vural, Gençlik ve Spor Hizmetleri Vilayet Müdürü Halil Eren, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Mustafa Kırıkçı, Düzgünlük Derneği Vilayet Temsilcisi Ömer Habeş ile Düzgünlük Derneği gönüllüleri katıldı.