Ece Erken isyan etti: Borcu olanlar ‘Borcu vardı’ diye geziyor!

Cicekciabla

Genel Mod
Global Mod
Ece Erken isyan etti: Borcu olanlar ‘Borcu vardı’ diye geziyor! Sunucu Ece Erken’in avukat eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, üç hafta evvel uğradığı silahlı akın kararı hayatını yitirmişti. Eşinin vefatıyla güç günler geçiren Erken, toplumsal medya hesabından isyan etti.

Sunucu Ece Erken ile Avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, Haziran 2021’de sürpriz bir kararla nikâh masasına oturmuştu. Çift, evlilik haberini, “Herkese selam. Biz evlendik. Mutluluğumuzu sizinle paylaşmak istedik. Başta ailemize, daha sonra dostlarımıza, sevenlere, yanımızda olan herkese teşekkür ederiz” iletisiyle duyurmuştu.

Fakat üç hafta evvel avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu, İstanbul Bakırköy’de bir balık restoranında silahlı atağa uğramış ve ömrünü kaybetmişti.

Eşinin vefatıyla güç günler yaşayan Ece Erken, Instagram hesabından yaptığı açıklamalar ile isyan etti:

“NEYE YANAYIM BİLMİYORUM Kİ…”

“Neye yanayım bilmiyorum ki, hangi birine? O gün konuttan çıkmak istemeyen, play station oynamayı isterken Fikret Orman, Serkan Yazıcıoğlu, Ahmet Ürkmezgil, Fatih Doğan ile bir daha Beşiktaş’la ilgili toplantıya gitmene mahzur olmayan kendime mi? ‘Gel, meskenin oralarda yapın’ dedim onda bile ‘Ahmet Ürkmezgil’in eşi ağır bakımda bizim balıkçıya yakın hastanede eşi, ne olur ne olmaz, eşine bir şey olur orada olsun’ demiştin, onda bile bir daha oburunu düşünmüştün, o gece seni kimse düşünmese de, sen herkesi düşünürdün…”

“Hayatta hiç bir şey olamamış, dışlanmış, hiç sevilmemiş anca silahla kendini mafya sanan, katiller Kadir Yasak, Ali Yasak, Seccad Yeşil, Serkan Dakman ve öteki magandalara mı yanayım, verdikleri palavra ve trajikomik sözlere mi? Yoksa senin aslanlar üzere tek başına cabana sessiz kalan kelamda masada oturduğun arkadaşlarına mı?”

“ADAM DİYE GEZİYORLAR YA HÂLÂ LATİFE GİBİ”

“Adam diye geziyorlar ya hâlâ latife üzere. Senin yanında birine bunlar yapılabilir miydi? Ah Şafağım ah. Neye yanayım bir daha sessiz kalan ekmek verdiğin Cundalı çalışanına mi? Sen kan kaybederken dakikalarca ambulans beklenmesine mi? Kimse mi otomobiline almamış, akıl edememiş? Güya boynuna bir şey olmuş al arabana götür işte! Ya ikinci gün Cundalı’nın açılması? Sen oslan 40’ını beklerdin, hatta kapardın o yeri o denli adamdın sen sevgilim, sen de maddiyat değil maneviyat vardı. Senin yanında diğerine bunlar olsaydı bir daha kendini siper ederdin tıpkı Beşiktaş’la ilgili hiç hatanın yokken kendini siper ettiğin üzere, kongreye bile aslanlar üzere tek başına gidip suçlanmadığın şeyleri sahiplenmen üzere.”

“BÜLENT AĞABEYİM’ DEDİĞİN KALLEŞ ÇIKTI”

“Hiç korkak olmadın, kimsenin ardına saklanmadın aşkım sen. Kardeşim diye her saniye seni arayan, senden bir şeyler isteyen, senden alıp götürenler yoktu cenazende. Borcu olanlar ‘borcu vardı’ diye geziyor etrafta. örneğin ‘Bülent ağabeyim’ dediğin kalleş çıktı be aşkım. Benimse tam da senin istediğin oldu küs olduğum, barışmamı istediğin herkes geldi. Senin benim için hayli üzüldü, zira senden çıkarları yokmuş. Hele değerlin Türkan teyzen yalnız bırakmadı, daha evvel tanışamadığım akrabaların sağ olsun daima aradı beni. O denli aziz istekli bir adamdın ki sen Eymen’in okul masrafından, sıhhat sigortasına kadar düşünen, her manada babasız büyüttüğüm evladıma aslanlar üzere babalık yapan adam üzere adamdın. Her gün seni soruyor o da epeyce özledi seni benim üzere.”

“ÇOK SIKINTI DAYANIYORUM”

“Her şeydilk evvel epeyce düzgün bir insan, kızlarına aşık bir babaydın. Allah’ım tahminen de yükünü gördü, üzüldü yanına aldı seni. Şu an inşallah cennetten bizi seyrediyorsundur, ‘üzülme’ diyorlar aşkım ‘sen üzülürsen üzülür’ diyorlar. Ne olur üzülme fakat ben epey güç dayanıyorum. 5 kilo verdim, yanımda olsaydın tahminen beğenmez ayrılırdın benden. Keşke bu biçimde olmasaydı fakat rabbim dayanamayacağın yük vermezmiş bu da benim imtihanım, epeyce uğraş ettik, birinci kere bu kadar fazlaca sevildim ben de hayli lakin fazlaca sevdim. Allah senden razı olsun var ise hakkım sonuna kadar helal olsun. Hakkını helal etmişsindir umarım sen de bana. Davanın peşinde olacağım ağırlaştırılmış müebbet aldıkları gün yüküm az da olsa hafifçeleyecek, seni son nefesime kadar seveceğim, ismini yaşatacağım.”

“ALLAH DÜŞMANIMIN BAŞINA BİLE VERMESİN”

“Acımı lakin yaşayanlar anlar, gece olsun istemeyenler, ateş düştüğü yeri yakıyor. Herkes hayatına memnun mesut devam ediyor benimse her günüm tıpkı. Allah düşmanımın başına bile vermesin, sabır diliyorum kendime, sevdiklerinin yokluklarıyla sınanan herkese. Geçmeyecek fakat azalacak, sabır.”