Emre Belözoğlu’ndan Fenerbahçe’ye duygusal veda

Gattuso

New member
Etkin futbol yaşantısına son vermesinin akabinde evvel sportif yönetici, çabucak sonrasında da teknik sorumluluk bakılırsavlerini üstüne alan Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu devri bitmiş oldu. Sarı-lacivertli idarenin yola devam etmeyi düşünmediğini duyurmasının akabinde Emre Belözoğlu’dan açıklama geldi.

Emre Belözoğlu’ndan veda iletisi

İletisine, kulüp lideri Ali Koç’a, mesai arkadaşları ve futbolculara, kulüp çalışanına, hukuk ve finans takımı ile futbol uyum grubuna teşekkür ederek başlayan Emre Belözoğlu, “seneler evvel futbolcu olarak girdiğim bu kapıdan kaptan, akabinde sportif yönetici ve son olarak da teknik yönetici olarak bakılırsav yaptığım evimden, bugün prestiji ile Fenerbahçe‘nin bir evladı olarak ayrılıyorum.” sözlerini kullandı.

“Kalbimin en özel yerinde, en büyük teşekkür Fenerbahçe taraftarına.” diyen Belözoğlu, “Bu dönem her ne kadar fiziken farklı düşmüş olsak da kalbimiz, inancımız, umutlarımız sürekli bir oldu. Anadolu’da, sokakta, deplasmanda hep beni bağrınıza bastınız, umuduma ortak oldunuz. Sonu hayal ettiğim üzere bitmeyen bu dönemdeki tek burukluğum sizleri ve çocuklarımızı memnun edememek oldu. Bunu bir gün ziyadesiyle telafi edeceğime inanabilirsiniz. Zira ben buna inanıyorum. Ayrılık sürecime dair, kulübümüzü, tüm dönem tekraren gördüğümüz üzere olmayacak senaryolarla yıpratmak isteyenler kesinlikle çıkacaktır. Son maçımızdan bugüne kadar, ismimi direkt amaç alarak yapılan kimi planlı taarruzlar karşısında bilhassa sessiz kaldım. Bunun niçini Fenerbahçe’me olan hürmet ve sevgimdir.” değerlendirmesinde bulundu.

Lider Ali Koç ile dostluklarının, birbirlerine duydukları inanç ve hürmetin bundan daha sonra da tıpkı biçimde devam edeceğini vurgulayan Belözoğlu, şunları kaydetti:

“Bana verilen her bakılırsavi kulübümün menfaatlerini düşünerek, var gücümle yerine getirmeye çalıştım. Buna rağmen, ne yazıktır ki koskoca bir çınarı kendi hesapları için kullanmaya çalışan kısır zihniyetleri de gördüm, kimin ne hesabı olduğunu fazlaca yeterli biliyorum. Lakin ben bugün de bir daha küçük hesapların ortasında olmayacağım. Memnunum, ülkemizin en esaslı topluluğu Fenerbahçe Kulübünde futbolcu, teknik yönetici ve sportif yönetici olarak hizmet verebildim. Gururluyum, sizlerin bana tek gerçek yer olan sokakta gösterdiğiniz teveccühü hissettim. Mahcubiyetimiz yok şevkle ter döktük, mahrumiyetimiz yok parayı başat kıymet bilmedik. Bildiğim tek şey ise kimse saygınlığını kendi elleri ile teslim etmedikçe kaybetmez. Sevgili Fenerbahçeliler; sizlere şampiyonluk ile veda edebilmeyi epey isterdim lakin nasip olmadı. İnşallah birliktece kupalar kaldırdığımız vakit içinder da elbette bir gün gelecek. Hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Sizi epey seviyorum.”

Fenerbahçe’den Emre Belözoğlu’na teşekkür iletisi

Fenerbahçe Kulübü, futbol A kadro yöneticiliği ve sportif yöneticilik bakılırsavlerinden ayrılan Emre Belözoğlu için teşekkür iletisi yayımladı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Çubuklu için yapılanlar sonsuzlukta yankılanır… Emre Belözoğlu’na sonsuz teşekkürlerimizle.” sözleri kullanıldı.

Emre Belözoğlu’nun kulüpteki nazaranvlerinden ayrıldığının vurgulandığı açıklamada, şu tabirlere yer verildi:

“Çocukluk hayali olan Fenerbahçe formasını giydiği mühlet boyunca çubuklunun hakkını sonuna kadar veren, formasını çıkarıp sportif yönetici olarak kulübümüze hizmetlerine devam eden ve son olarak futbol A kadro yöneticimiz olarak Fenerbahçe’miz için gayrete devam eden Emre Belözoğlu, kulübümüzdeki resmi misyonlarından ayrılmıştır. Emre Belözoğlu’na, kalbi Fenerbahçe ile atan milyonlarca yürek ismine ortaya koyduğu tüm emek ve hizmetleri için teşekkür ediyor; futbolcu olarak en üst düzeye gelen kaptanımızın bundan daha sonraki mesleğinde de âlâ noktalara geleceğinden kuşkumuz olmadığını ve her vakit yanında olduğumuzu bir sefer daha vurgulamak istiyoruz. Bir gün bir daha buluşmak dileğiyle… Her daim yolun açık, bahtın bol olsun Fenerbahçeli Emre!”