Emre Demir Barcelona’ya transfer olma seyahatini anlattı

Gattuso

New member
Barcelona’ya transfer olan Emre Demir yaptığı açıklamada, “Ülkemi orada en uygun biçimde temsil etmek istiyorum. Küçüklükten beri gayem Avrupa’da oynamaktı. Ailemle birlikte daima bu hayali kurduk. Barcelona’nın olması bizi ayrıyeten keyifli etti” dedi.

Yukatel Kayserispor’dan İspanya’nın Barcelona ekibine transfer olan Emre Demir geleceği ve transferi hakkında özel açıklamalarda bulundu. Amacında her vakit Avrupa’da oynamak olduğunu söyleyen genç futbolcu, “Hedefimi gerçekleştirdiğim için memnunum. Artık daha epeyce çalışmam gerektiğini biliyorum. Ülkemi orada en âlâ biçimde temsil etmek istiyorum. Küçüklükten beri amacım Avrupa’da oynamaktı. Ailemle birlikte daima bu hayali kurduk. Barcelona’nın olması bizi ayrıyeten keyifli etti. Barcelona’da oynamak da benim küçüklükten beri hayalimdi. Ne olursa olsun her vakit çalışmak lazım. kimi vakit müsaadeli günde bile çalışmak lazım. Zira her vakit hazır olmak gerekiyor. Futbolda talihin ne vakit geleceği aşikâr olmuyor. Baht geldiğinde de her vakit hazır olmak lazım. O bahtı da kıymetlendirmek lazım. Daha evvelki yıllarde Barcelona’ya gittiğimde yaştan dolayı dönmüştüm. yeniden gitmek her vakit hayalimdi. Hayalimi de gerçekleştirdiğim için epeyce mutluyum” diye konuştu.

‘Oraya gidince lisan kasveti çekmek istemiyorum’

Kontrat imzalama sürecini anlatan Emre Demir, “Her vakit transfer haberleri çıkıyordu. Kulübüm bana da söylemiyordu. Barcelona’ya gideceğimi mukaveleye imza atacağımda öğrendim. Menajerim bana o gün söylemiş oldu. O an onu görür görmez fazlaca keyifli oldum” sözlerini kullandı.

İspanyolca öğrenmeye başlayıp başlamadığı ile ilgili olarak sorulan soru üzerine Demir, “Bu hafta başlayacağız. Oraya gidince lisan ezası çekmek istemiyorum. Burada elimden geleni yapıp oraya hazır bir biçimde gitmek istiyorum” cevabını verdi.

‘Hedefim A Ulusal Grup’ta oynamak’

Maksadının A Ulusal Kadro’da oynamak olduğunu söyleyen genç oyuncu, “Rennes ekibine transfer olan Doğan Alemdar’la konuşuyoruz. Avrupa’nın epey farklı bir yer olduğunu söylüyor. Doğan da inşallah orada başarılı olur. Doğan ve altyapıdaki arkadaşlarımızla birlikte A Ulusal Kadro’da oynarız inşallah” diye konuştu.

‘Barcelona’da oynamak ayrıcalık’

Mukavelenin 2027 yılına kadar olmasının sorulması üzerine Emre, “18 yaşına kadar öteki gruba gitmemem için mukaveleyi ailem imzaladı. 18 yaş daha sonrası için kendim imzaladım. Barcelona’da uzun mühlet oynamak bence ayrıcalık olur” dedi.