Emre Olur’dan Peker’le iki sefer görüştüğünü söyleyen Özışık’a: 2020’de düğününe 80 bin liralık mücevher ve çelenk gönderdi, niye kabul ettin?

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Organize kabahat örgütü önderi Sedat Peker‘e yakınlığıyla bilinen Emre Olur, Peker ile iki yıl evvel hakkında bir kabahat isnadı yokken görüşme yaptığını ve kendisine iftira atıldığını söyleyen gazeteci Süleyman Özışık’a cevap verdi. Olur, Peker’in 2020 Eylül’de Özışık’ın düğününe 80 bin liralık mücevher ve çelenk gönderdiğini söylerken, “niçin kabul ettin?” diye sordu.

Peker’in görüntü yayınlarında ismi geçen isimlerden Süleyman Özışık, 22 gün daha sonra hakkındaki tezlere ait konuştu. Peker ile 2 yıl evvel görüştüğünü söyleyen Özışık,“Bu toplantıdan bir yıl daha sonra bu kişi benim cep telefonuma bildiri gönderdi, İstanbul Emniyeti’nde FETÖ’cü bir küme olduğunu, tespit ettiğini söylemiş oldu. bir fazlaca kaynağıma, devlet kademesine sordum, bir bulguya rastlamayınca mevzuyu kapattım. Tıpkı tarihlerde ağabeyim Haydi Özışık beni aradı, Peker’le Youtube çekimi yapacaktım, Soylu’ya sordum, ‘zinhar yapma’ dedi diye aktardı. Ben de ‘bence de o yayını yapma’ dedim. Haydi Özışık, daha sonraki süreci anlattı kendi yayınında. Benim adım bu soruna hiç haberim yokken dahil olmuş oldu. Twitter’da beğen ikonuna istemsizce dokunmuş ve beğenmişim. Artık buradan beni Sedat Peker’in safına geçtiğim manasına getirmişler, o denli manşetler atmışlar” tabirlerini kullandı. Özışık ayrıyeten kendi bildikleri olduğunu ve bunları korkmadan anlatacağını kaydetti.

Peker’e yakınlığı ile bilinen Emre Olur da, Özışık’ın Twitter hesabından da paylaştığı kelam konusu açıklamalarına karşılık verdi. Olur, Özışık’ın 6 Eylül 2020’de gerçekleşen düğününe işaret ederek şunları yazdı:

“Sedat Peker armağan olarak maddi bedeli takriben 80.000 ₺ olan mücevher kolye göndermişti. niye kabul ettin? Ayrıyeten büyük devasal bir Sedat Peker çelengi vardı. Onun önünde niye ailecek fotoğraf çekildiniz?”

TIKLAYIN – Sedat Peker görüntülerinde ismi geçen Süleyman Özışık birinci kere konuştu: Benim de bildiklerim var, bunları tek tek anlatacağım

Ne olmuştu?

Haydi Özışık ve Süleyman Özışık’ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Sedat Peker içinde arabuluculuk yaptığı tez edilmişti. Peker, Haydi Özışık ile görüşme kaydını yayınlamıştı. Haydi Özışık görüşme sırasında, Soylu ile Süleyman Özışık’ın görüştüğünü söylemişti.

Kaydın yayınlanmasının akabinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu kendisine kumpas kurulduğunu söyleyerek Özışık kardeşler hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt ortasındaki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla bir arada örgüte bilerek ve isteyerek yardım”dan kabahat duyurusunda bulunmuştu.

Haydi Özışık da 9 Haziran’da yaptığı açıklamada suçlamaları reddetmişti.

TIKLAYIN – Sedat Peker ile görüşme kaydı yayınlanan Haydi Özışık: Gazeteci olarak yanlışım oradaki arayı koruyamamak

TIKLAYIN – Süleyman Soylu, Peker’in paylaştığı görüntüler daha sonrası Haydi Özışık ve kardeşi hakkında hata duyurusunda bulunacağını deklare etti

TIKLAYIN – Sedat Peker, ‘İçişleri Bakanı Soylu’ya aracılık yaptığını’ yalanlayan Haydi Özışık’la görüşme kayıtlarını yayınladı: Rezil ederim!