Erol Bulut’tan istifa sorusuna karşılık

Gattuso

New member
Gaziantep Futbol Kulübü, Muhteşem Lig’in 34. haftasının en kritik maçlarından birinde Göztepe’yi konuk etti. Bilhassa son anları büyük heyecana sahne olan ve 1-1 sona eren kritik maç daha sonrası İzmir grubu Göztepe’nin matematiksel olarak küme düşmesi katılaştı. Maçın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, “Bugün Göztepe karşısında 1-1 birliktee kaldık. Göztepe’ye epeyce geçmiş olsun diyorum, zira küme düşmesi katılaştı. Maça baktığımızda oyun manasında daha fazlaca durum üretmeye çalıştık. Maçın birinci yarısında daha yeterliydik. Birinci yarıdaki performansı ikinci yarıda gösteremedi ve ikinci yarıda değişiklikler yaptık. Papy’nin yavaşça bir sakatlığı oldu. Oyundan istediğimiz randımanı alamadık ikinci yarı” formunda konuştu.

“Rakip fair-play örneği gösterince biz de birebir biçimde davranmak istedik”

Maçın son anlarında yaşanan konumlar ile ilgili de konuşan Erol Bulut, “Maçın son 10 dakikası birinci 80 dakikaya nazaran hayli daha heyecanlı oldu. Son anlarda hakem atışıyla rakip golü bulunca fair-play örneği gösterdiler. O durumda bizim futbolcular hava topu ile oyunu rakibe bıraktı lakin onlar gol attı. Bizim kadro o durumda rakibe baskı yapmadığından Biz de gole itiraz ettik. Rakibin de bu durumda topu aldıktan daha sonra geriye dönmesi gerekiyordu lakin onlar ileriye oynayarak kalemize gol attılar. daha sonrasında rakibimiz bir daha gösterdiği fair-play ile topu bize bıraktı ve biz de skoru eşitledik. daha sonrasında yaşanan penaltı durumunda ise futbolcularımız fair-play örneği gösterdi. Mami, penaltı durumunda topu dışarı vurdu. daha sonrasında da maç birliktee bitti” tabirlerini kullandı.

“İstifa konusunda bir şey diyemem, işime odaklanacağım”

Taraftarların istifa beklentisi ile ilgili soruya da karşılık veren Bulut, “O mevzuda bir şey diyemeyeceğim. Taraftarın yorumlarını niyetlerini söylemesi doğal bir haktır. Ben bu durumda sakin kalıp işimi odaklanmaya çalışıyorum. Önümüzdeki hafta idaremiz ile konuşarak gelecek dönemin planlamasını yapmamız gerekiyor. Şu an için yalnızca bunu söyleyebilirim” diye konuştu.