Eski KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın basın danışmanı Ali Bizden, “milli güvenliğe aykırılık” nedeni öne sürülerek Türkiye’ye alınmadı

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Eski Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı mühletince basın danışmanı olarak bakılırsav yapan Ali Bizden’in Türkiye’ye girişinin engellendiğini duyurdu. Bizden ise, münasebet olarak “milli güvenliğe aykırı” denildiğini söylemiş oldu.

KKTC Cumhurbaşkanlığı eski Basın ve İrtibat Koordinatörü Ali Bizden, “güvenlik öne sürülen sebebi” ile Türkiye’ye alınmadığını deklare etti. 4. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, “Ali Bizden’e uygulanan zorba yöntemi” kınadığını belirtti.

Akıncı, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, “KKTC Cumhurbaşkanlığında bakılırsav müddetim boyunca basın sorumlusu olarak sorumluluk üstüne alan sayın Ali Bizden’in Sabiha Gökçen havaalanında Türkiye’ye girişine pürüz konarak telefonuna ve parasına el konulduğunu ve sabah saatlerinde geri gönderileceğini yapmış olduğu paylaşımdan öğrenmiş bulunuyorum” tabirlerini kullandı.

Akıncı, şöyleki devam etti:

“Hakkında hiçbir yargı sonucu ve aslında ortada bir hata yokken, bu pahalı arkadaşımızın maruz kaldığı muamele yüz kızartıcıdır. Tek cürmü benim yakın bir çalışma arkadaşım olmaktan ibaret olan Ali Bizden’e uygulanan bu antidemokratik zorba usulü şiddetle kınıyor, tüm toplum bölümlerimizi ve örgütlerimizi bu berbatlığa karşı sesini yükseltmeye davet ediyorum.”

“Milli güvenliğe muhalif diye bir tabir kullanıldı münasebet olarak”

Akıncı’nın basın danışmanlığını yapan Ali Bizden de Facebook hesabından paylaştığı duyuruda şunları söylemiş oldu:

“İstanbul Sabiha Gökçen’e geldim. 8 Eylül 2020’de 5 yıllık giriş yasağı konmuş. Ulusal güvenliğe muhalif diye bir söz kullanıldı münasebet olarak. G82 dendi. Telefon ve param alınıyor. Sabah 6.20’de KKTC’ye geri gönderileceğim söylendi.”

TIKLAYIN – Eski KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı, T24’e anlattı: Ankara’nın buyruğuyla MİT seçimlere müdahale etti; ‘kazansan bile vazifede kalamayacaksın’ dediler!