Fatih Altaylı: Bunlar bilgisiz, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
HaberTürk muharriri Fatih Altaylı, “Aşı olanlar, aşı olmayanların hastalanma ve ölme riskini arttırıyor” kelamını, ismini vermediği birtakım aşı aykırısı hekimlerin, “Bakın Fatih Altaylı da sonunda aşının makûs olduğunu anladı” formunda anladığını belirttiği bugünkü yazısında, “Bunlar bilgisiz, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak” dedi.

Fatih Altaylı, “Aptala kızılmaz” başlıklı bugünkü yazısında, “Dikkat çekmek isteyen işsiz hekimler, eser satmak isteyen tüccar hekimler, meşhur olmak isteyen aylak hekimler. Bunların alayı aşı aykırılığı ipine sarıldılar. Ve haliyle bana saldırıyorlar. Ve ben de bunlara kızıyordum. Fakat vazgeçtim. Zira muhakkak ki kızmaya değecek bir zekâ seviyeleri yok. Bu kadar düşük bir zekâya kızılmaz” diye yazdı. “Aşı olanlar, aşı olmayanların hastalanma ve ölme riskini arttırıyor” kelamını, ismini vermediği birtakım hekimlerin, “Bakın Fatih Altaylı da sonunda aşının berbat olduğunu anladı” halinde anladığını söyleyen Altaylı, “O cümleden bunu anlayan ahmak değildir de nedir!” diye sitem etti.

“Çok açık halde diyorum ki, ‘Kardeş biz aşı pek siz daha da tehlike altına giriyorsunuz. Zira aşı olanlar hastalanmadan bir süre taşıyıcı olabiliyorlar. Bu da siz aşısızların bulaşa maruz kalma ve varyantlar niçiniyle ölme riskinizi arttırıyor’ Bu kelamda doktor bozuntuları ‘Bak Altaylı da aşı tersi oldu’ diyor” diyerek yanlış tarafa çekilen lafına açıklık getiren Altaylı, “Bakın bunların dinleyerek aşı olmaktan imtina eden yurttaşlarımız. Bunlar bilgisiz, bunlar okuduğunu anlamaktan aciz, bunlar salak. Bir salağın yahut cahilin peşine takılanların sonu yeterli olmaz. Lütfen bilimin ve bilginin peşinden koşun” sözlerini kullandı.

Yazının tamamını okumak için .