Fatih Terim: İlerisi bizim için hayli açık

Gattuso

New member
Harika Lig’in 11. haftasında Gaziantep FK’yı 2-0 yenen Galatasaray’da teknik yönetici Fatih Terim maç sonu değerlendirmelerde bulundu. Yayıncı kuruluş mikrofonlarına konuşan Terim, golleri atan Kerem Aktürkoğlu ve Olimpiu Morutan’ın yanı sıra savunmada başarılı bir maç çıkartan Marcao’nun performansını yorumladı:

“Ben iki yarıyı da yeterli oynadığımız fikrindeyim. Birinci yarı neredeyse hiç durum vermedik kıymetliydi bu bizim için. Durum da bulduk. Morutan ve Kerem’le yüzde 100 gol fırsatları bulduk. Topun bizde kaldığı, vakit zaman yüksek düzeyde pres yaptığımız, her vakit değil lakin rakibi oynatmamak ismine âlâ başardık. Hazırlıklıydık aslına bakarsanız ona. İkinci yarı bilhassa tek yanılgı gelen Antep defansının öne çıkarak art alanda boş yer bırakacağını konuşmuştuk. Gol daha evvel gelse daha farklı bir skor gelebilirdi. Topun şiddetini, tarafını ayarlayamadık. Sonuç olarak Avrupa maçı öncesi 3 puan, öteki rakiplere yetişme, üstle farkın açılmaması üzere bir sürü faktörü düşününce âlâ. Kazandığımız için memnunuz. Yarın sabah Lokomotiv maçına hazırlanacağız. Oyuncularımı kutluyorum, Antep’e de muvaffakiyetler diliyorum.”

“İçlerinde en küçüğü o, biraz da içine kapanık”

“Kerem olağan bizim epeyce alt liglerden alıp, güvenip forma verdiğimiz, her geçen gün de gelişmenini takip ettiğimiz bir Kerem. kimi vakit kenarda, kimi vakit içeride oynatıyorum. Daha da güzel olacak inşallah. Morutan hem içeride, hem kenarda oynuyor. İçlerinde en küçüğü o, biraz da içine kapanık. Oynadıkça bu arkadaşlar hasarsız geçerse, kaybedilen puanların gruptaki hasarı deneyimli oyuncuyla, genç oyuncunun göğüslemesi tıpkı ölçüde olmuyor. Birinde daha şiddetli travma yaratırken, başkası üç gün daha sonra maç var kendimi hazırlamalıyım diyebilir. Hele ellerinden kaçırılan kimi maçlar var. Bunları düşününce, bunlar genç arkadaşlara kıymetli deneyimler kazandıracak. Morutan da yetenekli. Hem sol ayağı, hem zekası, hem birkaç mevkide oynayabilmesi, daha da gelişecek. Şayet buraları az ziyanla kapatabilirsek ilerisi bizim için hayli açık.”