Fatih Terim’den Kerem Aktürkoğlu’na övgü: Onu kolluyoruz

Gattuso

New member
McDiarmid Park’ta oynanan müsabakanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Fatih Terim, “Turu geçmek değerliydi. Rakip bizimle birebir düzeyde değil fakat temaslı oyunu uygun oynayan bir ekiple karşılaştık. Biz kendi futbolumuzu, niyetimizi ortaya koyunca, fazlaca gol konumu yakaladığımız uygun bir maç oldu. Tipi geçmek moral açısından kıymetliydi. Kesinlikle ki kimi şeyleri düzelteceğiz. Güzel olan şeyleri tavana vurduracağız. Oyuncularımı tebrik ediyorum. bu biçimde bir morale muhtaçlığımız vardı” tabirlerini kullandı.

Tecrübeli teknik adam, Sofiane Feghouli’nin performansıyla ilgili gelen bir soruya, şu karşılığı verdi:

“Feghouli birlikte şampiyonluklar yaşadığımız bir oyuncumuz lakin açıkçası oyuncularımız gitse de kalsa da biz her halükarda gereksinimimiz olan oyuncuyla oynamaya devam ediyoruz. Feghouli’yi bugün iki değişik durumda oynattım. Demek ki onunla biraz konuşmamız gerekiyormuş. Daha yeterli olması için uğraşacağız. Bugün uygun oynadı. Açıkçası oyunun başında kimi deneyimli oyunculara da muhtaçlığımız oldu, Arda, Feghouli ve Diagne üzere. Onlar da bence düzgün oynadı. Feghouli’yi kazanabilirsek kazanacağız. Galatasaray grubunda her an her şey olabilir. Bugün de yarın da her şey değişebilir. Ne kadar fazlaca oyuncudan faydalanabilirsem… Bunu yüksek düzeyde tutmaya çalışıyorum. Üç kulvarda ilerleyeceğiz. İstediğim üzere bir Feghouli olursa, sevinirim. Kimi arkadaşlarımızın performansından mutluyum, kimilerinin biraz daha üst çıkması gerek. Feghouli biraz daha üst çıkmalı.”

Fatih Terim, maçın oyuncusu seçilen Kerem Aktürkoğlu hakkında, “Kerem ile ilgili gerek teknik olarak, gerek atletizm olarak programımız var. Özel çalışmaları da var. Anlatılanları dinliyor, o kıymetli. İkinci yarı ve birinci yarı baya farklı. İkinci yarı daha faaldi. bu biçimde bir Kerem bizi hayli sevindiriyor. Kesinlikle kusuru olacak, inişli-çıkışlı olacak. Genç oyuncularda bu oluyor fakat ben ona güveniyorum. Kerem, her geçen gün rakip için tehlikeli bir hal alıyor. Bizi de fazlaca sevindiriyor. Bunları hazmedebilecek bir genç. Onun için onu seviyoruz, kolluyoruz. Daha da güzel olacak. Oyuna her an yükünü koyabilen, pas oyununu âlâ oynayan bir Kerem epeyce daha fark oluşturabilir” değerlendirmesinde bulundu.