Fatih Terim’den Lazio maçına sürpriz kadro!

Gattuso

New member
UEFA Avrupa Ligi E Grubu’ndaki birinci maçında Galatasaray, İtalya’nın Lazio kadrosunu ağırlayacak.

Lazio ile 5’inci müsabaka

Galatasaray Lazio karşısında bu akşam 5’inci karşılaşmasına çıkacak. Daha evvel 2001/2002 döneminde Şampiyonlar Ligi’de birebir kümede yer alan iki ekip çabasında birinci maçı Galatasaray ikinci maçı ise Lazio 1-0’lık skorla kazanmıştı. 2015-2016 döneminde Avrupa Ligi’nde son 32 tipinde karşı karşıya gelen iki ekibin çabasında birinci maç 1-1’lik skorla tamamlanırken ikinci maçta 3-1’lik skorla Lazio tipi geçen taraf olmuştu.

Galatasaray-Lazio maçı bu akşam saat kaçta, hangi kanalda?

Galatasaray Lazio UEFA Avrupa Ligi maçı bu akşam saat 19:45’te başlayacak. Türk Telekom Stadyumu’nda oynanacak olan gayrette Sloven hakem Matej Jug düdük çalacak. Matej Jug’un yardımcılıklarını Matej Zunic, Manuel Vidali yapacak. Çaba Exxen platformu üzerinden yayınlanacak.

Galatasaray-Lazio mümkün 11’ler

Galatasaray: Muslera, Yedlin, Luyindama, Marcao, Van Aanholt, Berkan, Cicaldau, Taylan, Morutan, Kerem, Halil

Lazio: Strakosha, Lazzari, Luiz Felipe, Acerbi, Radu, Milinkovic, Escalante, Luis Alberto, Zaccagni, Muriqi, Felipe Anderson

Galatasaray Avrupa’da muvaffakiyete hasret

Sarı-kırmızılı grup, son 5 dönemde Avrupa’da büyük hezimetler yaşadı. 2017-18 döneminde UEFA Avrupa Ligi 2. Eleme Turu’nda İsveç takımı Östersunds ile karşılaşan Galatasaray, turnuvaya katılamadan elendi. 2018-19’da Şampiyolar Ligi kümelerine direkt iştirak sağlayan sarı-kırmızılılar, yalnızca 1 galibiyet alırken, UEFA Avrupa Ligi’nin yolunu tuttu. Avrupa Ligi Son 32 Turu’nda Benfica ile karşılaşan Cimbom, 1 hezimet ve 1 birliktelikle havlu attı. 2019- 20’da da direkt Şampiyonlar Ligi’nde başlayan Galatasaray, 4 yenilgi ve 2 birliktelikle Avrupa macerasına nokta koydu. Geçen dönem Avrupa Ligi’ne Play Off Turu’ndan giriş yapan Galatasaray, İskoç grubu Rangers’a elendi.

Sakat futbolcular Terim’i düşündürüyor

Galatasaray’da sakatlıkları bulunan kaptan Arda Turan, Barış Alper Yılmaz, Sacha Boey ve Sofiane Feghouli, alandaki yerini alamayacak. Ayrıyeten UEFA’ya bildirilen takımda yer almayan Oğulcan Çağlayan, Aytaç Kara, Gustavo Assunçao ve Fatih Öztürk de alana çıkamayacak. Lazio’da ise rastgele bir eksik bulunmuyor.

Marcao birinci 11’de yer alacak!

Fatih Terim, “Marcao’nun cezasının bitmesi, oynayabilecek olması ile orada kuvvetli seçeneklerimiz olduğu kesin. Alpaslan, Luyindama, Nelsson ile Marcao var o bölgede. çabucak hemen karar vermedim. çabucak hemen kadroyu belirlemedim. Savunma çizgisinde seçeneklerimizin olması düzgün. Bize bu dönem gereksinim duyduğumuz hallerde dört arkadaşımızın da yardımcı olacağı kesin. Beni sevindiren o. Yarın Marcao’yu da oynatabilirim. çabucak hemen kadroyu hazır hale getirmedim” tabirlerini kullanmıştı. Marcao’nun Lazio karşısında birinci 11’de alanda olması bekleniyor.

Muslera eski ekibine karşı sahada!

Galatasaray’ın kaptanı Fernando Muslera, eski kadrosu Lazio’ya karşı alanda olacak. Sloven hakemin yöneteceği maçta Vedat Muriqi’nin de birinci 11’de olması bekleniyor.