Fatih Terim’den TFF’ye reaksiyon

Gattuso

New member
Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi E Kümesi 4. maçında Rusya’nın Lokomotiv Moskova grubunu konuk edecek.

Kümede oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 birliktelik alan Galatasaray, 7 puanla birinci sırada bulunuyor. Bir birliktelik ve 2 hezimeti olan Rus takımı ise 1 puanla son sırada yer alıyor.

Müsabaka öncesinde düzenlenen basın toplantısında konuşan Fatih Terim, “Muhakkak ki hayaller olmadan hiç bir şey olmaz. Bu kümeden çıkarsak bizim de söyleyeceğimiz epeyce şey olacak” dedi. Terim, “Neredeyse bir Şampiyonlar Ligi kümesi çektik. Son 16’ya çıkacağız çıktığımız vakit. Gerisi 8, 4. Bundan daha sonra rakibimiz, aşağı üst buradaki rakipler ayarında olacaktır” sözlerini kullandı.

‘Yasaklarla bir yere varamayız’

Yabancı kuralı ile ilgili konuşan Terim, “Yabancı kuralı değişiyor lakin bu kuralın amacının 14 Türk olduğunu bir türlü anlatamadım. Yabancı esasen hürdü. Bu, bir bakış açısı. Yasaklarla hiç bir yere varamayız. Oyuncuyu Türk-yabancı diye ayırt edemezsiniz. Anadolu ekipleri, bu yabancı kuralından dolayı hepimize baş tutuyor. En ekonomik fiyata oyuncu buluyorlar ve bizi de diğerlerini da her yerde yeniyorlar. Favori yok neredeyse artık maçlardan önce” tabirlerini kullandı. Deneyimli teknik yönetici, “Yabancı hür olunca Türk futbolcu yetişmiyor fikirlerine ben inanmıyorum. Bugün Anadolu gruplar yabancı hür olduğu için bize baş tutmuyor mu?” diye konuştu.