Fenerbahçe bayan futbol grubunun temelleri atılıyor

Gattuso

New member
Fenerbahçe Spor Kulübü Twitter hesabından paylaşılan açıklamada Fenerbahçe’mizden gurur dolu bir adım başlığıyla bayan futbol kadrosunun temellerinin atıldığını belirtti.

Kulübün sitesinde yayımlanan açıklama şöyle:

“Fenerbahçe Spor Kulübü olarak çaba ettiğimiz 9 branşta sporun lokomotifi olup, Türk sporunun geleceği için aydın ve başarılı atletler yetiştirme şuuruyla çıktığımız yolda, ülkemizin pahalarını sahiplenerek ilişkin olduğumuz toplum için katma bedel yaratmayı, bayanlar ve kız çocukları için adımlar atmayı bakılırsavlerimizden biri olarak kabul ettik.

Artık, Fenerbahçe olarak bu şuur ve yaklaşımla değerli bir adım daha atıyor; UEFA’nın Avrupa’nın gelişime en açık alanı olarak tespit ettiği, dünyanın biroldukça ülkesinde ağır ilgi ile desteklenen, her geçen gün daha da gelişen bayan futbolunda yer alacağımızı ve bu alanda muvaffakiyet çıtasını daha da üstlere taşımayı misyon edindiğimizi duyuruyoruz.

Haziran ayında yapılan Olağan Seçimli Genel Şura Toplantımızda, kongre üyelerimizden aldığımız yetki ile bu kıymetli adımı hayata geçiren Kulübümüz için; gerek kutsal formamızla uğraşlarında gerekse tribünlerimizde Kulübümüzün yanında duruşlarıyla tarihimizde eşi gibisi görülmemiş izler bırakan bayanlar, her vakit hayli özel ve kıymetli bir yere sahiptir.

Dünyada bir birinci vakit içinderda kadın-erkek eşitliğinin sağlanması, bayanlar ve kız çocuklarının toplumun her alanında iştiraklerinin artması için Birleşmiş Milletler’in hayata geçirdiği HeForShe ile güçlerini birleştiren Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bayanların her alanda olduğu üzere futbolda da temsil edilmesini destekliyor;

Fenerbahçeli bayanların, geçmişte olduğu üzere gelecekte de tarihe damgalarını vuracaklarına,

Bayan Futbol Grubumuzun, Kulübümüzü şampiyonluklarla gururlandıracağına ve gelecek jenerasyonlara düzgün birer örnek teşkil edeceklerine inanıyoruz”

Fenerbahçemizden Gurur Dolu Bir Adım: Fenerbahçe Bayan Futbol Grubunun Temelleri Atılıyor

???? https://t.co/q25l6O5FTa pic.twitter.com/4fSyTAv0nD

— Fenerbahçe SK (@Fenerbahce) August 26, 2021