Fenerbahçe maçının akabinde Abdullah Avcı: Daha bir şey kazanmadık

Gattuso

New member
Trabzonspor Teknik Yöneticisi Abdullah Avcı, Fenerbahçe galibiyetinin akabinde açıklamalarda bulundu. Uygun bir ivme yakaladıklarını belirten tecrübeli çalıştırıcı, ekibin şampiyon olacağına inandığını söylemiş oldu. İşte o açıklamalar…

“Kazandık kasketi taktık”
Röportaja kasketle gelmesi hakkında konuşan Abdullah Avcı “Kasket, sevdiğim özel yaptırdığım bir şey. Geçen sene bu biçimde bir öykü başladı. Bir arkadaşım kazanacaksınız, kasketini yanına al dedi. Hoş his, kazandık, kasketi taktık. Herkes keyifli. Önderiz. 9. hafta daha. Çok değerli bir maç kazandık fakat öbür hiç bir şey kazanmadık. Şampiyonluk yolunda giderken bu biçimde maçlar hızlandıracak. Önümüzdeki Göztepe maçına hazırlanacağız artık. Düzgün bir ivme yakaladık, yeterli bir kadroyuz.” dedi.

“Duygularımızı karıştırdık”
Erken bir gol yemeleriyle ilgili açıklama yapan Abdullah Avcı “Enteresan. kimi vakit değişik senaryolarla başlıyoruz. Fenerbahçe, ligin en âlâ defans yapan ekiplerinden bir tanesi. Mağlup başladık. Hislerimizi karıştırdık, karıştırmamamız gerekiyor. Fenerbahçe bugün 3-4-1-2 üzere başladı. Bir tek Kasımpaşa maçında bu biçimde başladılar. 5’li savunmaya geçtiler. Bunu aşmak fazlaca zordur. Çok çalışmak gerekiyor. Gol ve kırmızı kart hakikat vakit içinderda geldi ancak daha süratli oynamak gerekiyordu. Topa sahip olduk lakin kimi vakit suratını yaptık kimi vakit yapamadık. Rakip 5’li savunmasını şiddetli yaptı, süratlice kaymalarını yaptı. Oyun ondan sonrasında 5-3-1 oldu. 5’li savunmayı açmak için kenarda hareketlilik, sayısal üstünlük gerekir. Bunun için beki değiştirdik. Kenarlarda kısa karşıt ayaklı kısa ortalar istedik. Oyunda her şey son derece sağlıklı gitti.” sözlerini kullandı.

“Fenerbahçe maçını biliyorum”
Fenerbahçe galibiyetiyle ilgili konuşan Abdullah Avcı “Bu kent için bu maçın ne tabir ettiğini fazlaca yeterli biliyorum. Değerli bir ivme kazandık. Bu kent, ekibe ve oyuncuya takviye olsun. İstedikleri bir galibiyet oldu. Bunu rica ediyorum. Bu grup şampiyon olacaksa 21 bin kişi nasıl dayanak oldu gördük. Bilhassa yöresel oyuncularımıza dayanak olsunlar. Onlar memnun, biz memnunuz. Sabırla gitmemiz gereken bir yol. Taraftarımıza dayanakları için teşekkür ediyorum.” açıklamasını yaptı.

“Şampiyonluğa inanıyorum”
Trabzonlu oyuncularla ilgili açıklama yapan Abdullah Avcı “Yöresel oyuncuların avantajları dezavantajları var. Abdülkadir Ömür’ün duygusal bir yapısı var. Bu kadro şampiyon olacaksa, olacağına inanıyorum, Ömür’ün epey büyük katkısı olacak. Her fırsatta onu epeyce âlâ kullanmaya çalışıyorum.” dedi.