Fenerbahçe YDK Lideri Uğur Dündar mazbatasını aldı

Gattuso

New member
Kulüp binasında gerçekleştirilen merasime Yüksek Divan Şurası Başkanlığına seçilen Uğur Dündar, Lider Ali Koç, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan, İdare Şurası Üyesi Bekir İrdem, Yüksek Divan Heyeti Eski Lideri Vefa Küçük, Seçim Divan Konseyi Lideri Talat Yılmaz ile şura eski ve yeni üyeleri katıldı.

Yüksek Divan Heyeti Lideri Uğur Dündar ve Konsey Üyeleri Mithat Yenigün, İsmail Tepecik, Zehra Didem Üretmen ve Elizabet Uğurlu’ya mazbatalarını Lider Ali Koç ve Seçim Divan Konseyi Lideri Talat Yılmaz verdi.

Yüksek Divan Şurası Lideri Uğur Dündar, YDK Eski Lideri Vefa Küçük ve Lider Ali Koç, Fenerbahçe Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Uğur Dündar, “Fenerbahçeliliği babadan devralmış bir Fenerbahçe sevdalısı olarak hayatımın en heyecan verici anlarından birini yaşıyorum. Çok büyük bir sorumluluk üstlendik. Bunu gerektiği biçimde yerine getirmek için uğraş göstereceğiz. Emelimiz kulübümüzün birlik ve bütünlük ortasında yücelmesine ve büyük başarılara ulaşmasına katkıda bulunmak. Bu vesileyle bizdilk evvel epey bedelli hizmetler veren Yüksek Divan Konseyi Lideri Sayın Vefa Küçük’e yaptığı her şey için sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Katkıları, tenkitleri, teklifleri bekliyoruz. Biz, bir grubuz ve Sayın Vefa Küçük’ü de grubun haricinde görmüyoruz” dedi.

Akabinde kelam alan eski Vefa Küçük ise, “Fenerbahçe’de bugün bir nöbet periyot teslimi yapıyoruz. 8 yıldır onurla, şanla, gururla taşıdığım Yüksek Divan Heyeti Başkanlığını lise arkadaşım ve rakibim, sandıktan galip olarak çıkan Uğur Dündar’a devretmenin memnunluğunu yaşıyorum. İnşallah seçimdilk evvel söylemiş olduğimiz her şey unutulur. Kendisine ve grubuna muvaffakiyetler diliyorum. Hepimiz Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için var olduk, bundan daha sonra da Fenerbahçe’ye hizmet etmekten bir dakika, bir saniye dahi geri kalmadan ben hizmete bir üye olarak devam edeceğim. Yeni seçilen lidere ve heyetine sonsuz muvaffakiyetler diliyorum. Benden daha yeterli yönetmelerini bekliyorum. Yönetemezlerse de karşılarında birinci muhalefeti benim yapacağımı buradan beyan ediyorum” diye konuştu.

Son olarak konuşan Ali Koç ise, Vefa Küçük’e bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı teşekkür ederken, yeni YDK Lideri Uğur Dündar ve grubuna muvaffakiyet dileklerini iletti. Ali Koç, şöyle konuştu:

“21 Nisan Perşembe, sonunda bir ortaya gelebildik. Seyahatler, maçlar, liderlerimizin takvimi… Resmi mazbata törenimizi artık yapmış oluyoruz. Bu mazbata merasiminden daha sonra Uğur Beyefendi ve grubuna muvaffakiyetler diliyorum, iyi uğurlu olmasını diliyorum. İnşallah birlikte topluluğumuza kaç katma pahalar sağlarız. Vefa Bey’e özelikle teşekkür etmek istiyorum. 8 sene boyunca ahenk ortasında çalıştık. Kendisini yönetimdeyken de tanırdım fakat artık epeyce daha yakın tanıdım. Fenerbahçeliliğinden bahsetmeme gerek yok ancak ahenk ortasında buralara kadar geldik. Seçimimizi yaptık. Seçimimiz bence örnek bir seçim oldu. Tüm adaylar ahenk ortasında vakit zaman birbirlerine kızsalar da bence Fenerbahçe topluluğunu yaptığı seçimler içinde örnek gösterilecek hatta tüm topluluklara örnek gösterilecek bir seçim süreci yaşadık. Sonuçlandı. kararı prestijiyle 8 yıllık başkanlığı götüren Sayın Vefa Bey’e teşekkür ediyoruz. Kazanan Sayın Uğur Dündar’ı da tebrik ediyoruz. Güzel, uğurlu olsun. Ben, Vefa Beyefendi ile birinci vakit içinderda tatsız bir ortamda tanıştım. Seçimde de söylemiştim; 4 Temmuz yanılmıyorsam ya da 5 Temmuz. Galiba 4 Temmuz Pazartesi günüydü. 2011 yılında her şey bize karşıyken, herkes bize karşıyken topluluğumuzun akil insanları içinde birinci buraya gelen kişiydi. Ve bu odada oturduk tartıştık, beyin fırtınası yaptık. O süreçte daima yanımızda oldu. Onun için de bilhassa teşekkür etmek istiyorum. Zira o periyot kimse yanımızda değildi. Çok az insan yanımızdaydı. Hele birinci günlerde kimse değildi. ötürüsıyla onun için de her vakit müteşekkirim. Hem bir taraftar olarak hem bir topluluğun mensubu artık de lideri olarak teşekkür etmek istiyorum. Uğur Beyefendi de seçim süreci boyunca bir vizyon çizdi, yapmak istediklerini söylemiş oldu. İnşallah onların birden fazla hiç değilse bir kısmı gerçekleşir ve o biçimde de Yüksek Divan Konseyinde taze kanla topluluğumuza daima birlikte katma kıymet yaratırız. Heyetinize de iyi, uğurlu olsun diyorum. Mithat Beyefendi (Yenigün) aslına bakarsanız hepimiz biliyoruz. Mithat Beyefendi yuvaya geri dönüyor. Öteki üyelerin de yolu açık, bahtı bol olsun diyorum. Uğur Bey’in de dediği üzere artık rekabet yok, hepimiz tıpkı gemideyiz. Vefa Bey’e de eminim ki danışacağımız vakit içinder olacaktır. Her şey için teşekkür ediyorum. Topluluğumuz için güzel olsun istiyorum”