Fenerbahçe’nin yeni hocası Pereira’dan birinci kelamlar: Ne yazık ki…

Gattuso

New member
Fenerbahçe, Futbol A Kadrosu Teknik Yöneticiliği’ne 2015-2016 döneminde da ekibi çalıştıran Vitor Pereira’nın getirildiğini deklare etti.

5 yıl daha sonra Fenerbahçe’ye döndüğü için epeyce memnun olduğunu söyleyen 53 yaşındaki çalıştırıcı, “Fenerbahçe’de her vakit tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Fakat istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen muvaffakiyete ulaşmak için daha fazla vakte gereksinim vardı. Ne yazık ki istediğim kadar vakte sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Mesleğimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Fakat Fenerbahçe’de kupa kazanamadım” dedi.

“Şimdi yarım kalan bu öyküyü şampiyonluk kupaları ile taçlandırma devridir. İşte bu biçimde yarım kalan bu öykü memnun bir sona kavuşacak.” diyen Pereira, “Başkan Ali Koç’la yaptığım toplantıda bakış açılarımızın epeyce misal olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe’nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni pek etkiledi” formunda konuştu.

Portekizli teknik adam, “Ocak ayında bir gazeteye verdiğim özel röportajda Türkiye’de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana hayli etkileyici bir plan ve programla geldi. Bu planın bizi muvaffakiyete ulaştıracak bir yapılanmanın kesimi olduğunu hissediyorum. Bu sebeple epeyce heyecanlıyım. tıpkı vakitte heyecanımı 2 katına çıkaran bir öteki mevzu, büyük Fenerbahçe topluluğunun taraftarlarının önüne çıkmak olacak” dedi.