Fuat Uğur: Devlette dinleme kayıtları yok ancak Kılıçdaroğlu’nun dişçide Pensilvanya ile yaptığı görüşmeye dair diyaloglu tutanaklar mevcutmuş

BordoBereli

Genel Mod
Global Mod
Türkiye gazetesi muharriri Fuat Uğur, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun dişçisinin odasında Pensilvanya ile görüştüğü savına ait kaleme aldığı yazısında, “O dişçi, Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanıydı” dedi.

CHP başkanı Kılıçdaroğlu’na açıklama yapma davetinde bulunan Uğur, bahse ait edindiği şu ilgileri aktardı: “Ben de hani olur da Kılıçdaroğlu ‘İspat et, ben bu biçimde bir görüşme yapmadım’ filan diye efelenirse, sanki devletin elinde ne var diye ötesini berisini kurcaladım işin. Aldığım istihbarata nazaran, devlette dinleme kayıtları yok fakat CHP Genel Başkanı’nın 15 Temmuz’dan evvel bu dişçi muayenehanesinde Pensilvanya ile yaptığı görüşmeye dair diyaloglu tutanaklar mevcutmuş. Olağan şahitleriyle birlikte.”

Soylu’nun “Dinleseydik senin Pensilvanya ile yaptığın görüşmeleri dinlerdik. Bir dişçi muayenehanesinde kimlerle buluştuğunu, Pensilvanya ile ne konuştuğunuzu biliyoruz” demesiyle başlayan tartışma sürüyor. Oda TV Yazı İşleri Müdürü Can Özçelik, dişçinin İçişleri Bakanı Soylu’nun Danışmanı Ali Arif Özzeybek olduğunu yazmıştı. Özzeybek’in kendisine yöneltilen “Kılıçdardoğlu sizin kliniğinizde hangi tarihte Pensilvanya ile görüştü?” sorusuna “Ben bu hususla ilgili konuşmak istemiyorum” diye yanıt verdiği belirtilmişti.

Türkiye gazetesi muharriri Fuat Uğur, “Kariyer geçmişi fazlaca kuvvetli, milletlerarası çapta eğitim ve çalışma tecrübelerine sahip Ali Arif Özzeybek 1997-2010 yılları içinde Bektaşi Vakfı başkanlığı yapmış. 1998 yılından itibaren Alevi-Bektaşilerin meseleleri ve tahlil teklifleri ile ilgili çalışmalar yürüttüğü AK Parti internet sitesinde yazılı. Zira kendisi hem de AK Parti MKYK üyesi” bilgisini aktardı.

Öte yandan Uğur, 2006-2007 içinde Anavatan Partisi Genel Lider Yardımcılığı nazaranvini yürüten, Aralık 2010 tarihli CHP Kurultayında Parti Meclisi’ne giren Özzeybek’in, 2011 yılında CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak nazaranve başladığını yazdı. Uğur, “Bu bakılırsavi 2018 yılına dek devam etti. Özzeybek bu tarihte CHP üyeliğinden ve CHP Genel Lider Başdanışmanlığından istifa ederek ayrıldı” dedi.

Yazının tamamını okumak için .