Galatasaray idmanında Marcao ile Kerem Aktürkoğlu barıştı

Gattuso

New member
Galatasaray’ın Giresunspor ile oynadığı lig maçında Kerem Aktürkoğlu’na taarruzda bulunan Marcao, evvel takım dışı bırakılmış akabinde ise affedilerek kadro dönmüştü. Sarı-kırmızılı kulüp, Brezilyalı futbolcu ile Kerem Aktürkoğlu’nun akşam idmanından evvel barıştığını duyurdu. Galatasaray’ın Youtube hesabında yayınlanan görüntüde, ikili birbirlerine sarılarak dostluk bildirisi verdiler.

Marcao: Kerem kardeşimden özür diliyorum

Hepinizden özür diliyorum, bilhassa de Kerem kardeşimden. Yapmamam gereken bir davranıştı. Hiç istemediğim bir davranıştı. Kerem kardeşimden, arkadaşlarımdan, hocamdan ve staff’tan özür diliyorum. Konuşulacak fazla bir şey yok, %100 ben hatalıyım.

Fatih Terim, kadroya yaptığı konuşmada futbolda benzeri olayların yaşanabileceğini belirterek şu sözleri kullandı:

“Takımda 25-30 adam var. Bunların hepsi de başka huyda, lisanda ve kültürde. Doğal olarak bu kadar birbirine yabancı insanın bir ortada olması epeyce kolay bir hadise değil. Fizik olarak bu kadar efor sarf eden bir bünye, mental olarak yorgunluk, ruhsal olarak da saha içi ve haricinde büyük bir baskı var. kimi vakit sonuçların da güzel gitmemesiyle her beşerde bir çöküntü yaratır. Bu kadar genç bir kümenin istemediği kimi yükselişiler, sinirsel hareketler, münakaşalar, hatta kimi vakit hengameye varan hadiseler yaşayabilir.”

‘Bunu yapmak zorundaydı’

”Antrenmanda, soyunma odasında, koridorda olabilir fakat bir dozu, tadı, makul tarafı olmalıdır. Marcao ile Kerem içindeki olay maalesef alanda yaşanmıştır. Odamdaki Marcao’nun özrünü burada, sahanın ortasında ve hepinizin ortasında dilemesini istedim. Marcao da bu işin hakikat olmadığını, yanlış yaptığını ve ıstırap duyduğunu tekraren lisana getirdi. Kerem’den ve ailesinden de özür diledi. Ayrıyeten da bunu yapmak zorundaydı.”