Giovanni Guidetti periyodu resmen bitmiş oldu

Gattuso

New member
Türkiye Voleybol Federasyonu (TVF), geçtiğimiz günlerde yolların ayrıldığını deklare ettiğı A Ulusal Bayan Voleybol Grubu Başantrenörü Giovanni Guidetti‘ye düzenlenen basın toplantısı ile veda etti.

Düzenlenen basın toplantısına TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ ile Giovanni Guidetti katıldı. Basın toplantısında açıklamalarda bulunan Mehmet Akif Üstündağ, “5 yıl Türkiye’de bayan A ulusal grubunun başantrenörlük nazaranvine Giovanni Guidetti’yi getirmiştik. Düzenlediğimiz basın toplantısında Guidetti’nin bizim içimizden biri olduğundan bahsetmiştik. Kendisi hem de bizim eniştemiz. Hala kendisi Türkiye’de bakılırsav yapmakta. Türk Ulusal Kadrosu’nda 5 yıl evvel önce nazaranve başladı. Türk voleyboluna hayli değerli katkılar ve hizmetler verdi. Son dünya şampiyonasının akabinde kendisiyle bir ortaya geldik. Karşılıklı olarak konuştuk ve uzun bir toplantı yaptık. Ayrılma sonucu aldık. Bu ayrılma sonucunda kendisinin de isteği vardı. Ben topluluğun lideri olarak Giovanni Guidetti hocamıza bugüne kadar ulusal ekip bazında vermiş olduğu hizmetlerden dolayı epey teşekkür ediyorum. VakıfBank’ta kendisine muvaffakiyetler diliyorum. bir daha daima birlikteiz. Kendisi bizim epeyce güzide bir kulübümüze hizmet etmekte. Kendisinden yardım almaya devam ederiz. Hiç sorunlu bir müddetç yaşamadık. Ben kendisine ülkemize, Türk Ulusal Ekibi’ne vermiş olduğu hizmetlerden dolayı hayli teşekkür ediyorum. Konuşarak bu sonucu aldık. Hakkımız var ise helal ediyoruz. Türk voleybolu inanılmaz bir ivme yakaladı. Bu ivmeyi devam ettireceğini düşünüyorum. Bireyler yarın olmayabilir. Lakin biz bu nazaranvde olduğumuz sürece en yeterli biçimde devam etmek istiyoruz. misyon yapan, emeği geçen herkese yenidendan teşekkür ediyorum. Bugün Türk voleybolunun geldiği noktada dünya şampiyonasında varız, Avrupa şampiyonasında varız. VNL’de varız. Erkekler epey uygun ivme yakaladı. Erkeklerde bir tek VNL’de yokuz. Onu da finalde kaybettik. Yeterli bir ivmeyle onu da yakalayabileceğimizi düşünüyorum. 2024 Paris’te bana bakılırsa bayanların katılmasının yüzde 99, adamların katılmasının ise yüzde 51 olduğunu düşünüyorum. Her geçen gün Türk voleybolu bulunduğu yerden daha ileriye gitmiştir, gitmeye de devam edecektir” sözlerini kullandı.

‘Çalışmaya başladığımızda Türkiye 15’inci sıradaydı, artık 7’nci sırada’

Giovanni Guidetti ise 15 yıldır Türkiye’de yaşadığını hatırlatarak, dedi.

TVF Lideri Mehmet Akif Üstündağ, başantrenör Giovanni Guidetti’ye plaket ve çiçek takdim etti.