Gomis’ten Beşiktaş itirafı!

Gattuso

New member
Galatasaray’a geri dönen Fransız golcü Bafetimbi Gomis, GS Taşınabilir uygulaması üzerinden üyelere özel açıklamalarda bulundu.

Sarı-kırmızılı ekibi hayli özlediğinin altını çizen Gomis’in açıklamaları şöyle:

“Galatasaray büyük kulüp. İstanbul’da en epeyce o enerjiyi özledim. Futbol benim tutkum ve Galatasaray’dan uzakta 3 sene… Sizi sahiden çok özledim. Benim için yaşın kıymeti yok. Kendimi düzgün hissediyorum ve bildiğiniz üzere ben bir aslanım.

Mesleğimin son vakit içinderında kalan 2-3 yılın keyfini çıkarmak istiyorum. Galatasaray’a bir daha geri dönmek birinci gün, inanılmaz bir his. Aileme geri dönmek üzere.

Galatasaray’da beni memnun eden üç şey; Kazanmak, taraftarla bütünleşmek ve goller atmak. Eski kadro arkadaşlarımdan en güzeli Selçuk İnan’dı…”

“Gelecek ön planda”

niye 18 numarayı tercih ettiği sorusuna yanıt veren Gomis, “Çünkü 18 numara benim birinci forma numaram. En başından beri. O yüzden 18’i tercih ediyorum. İdollerim hayli var. Biri George Weah… Başkaları Seedorf ve Drogba” dedi.

Genç oyuncuların bedenlerine güzel bakması gerektiğini belirten Fransız golcü, “Tutkularınıza ve işinize vakit ayırın ve de odaklanın zira vakit epeyce çabuk akıp gidiyor. Gol atma biçimim fark etmiyor benim için. Kâfi ki çizgiyi geçsin. Attığım en hoş golü değil, ben her vakit geleceği konuşmayı severim. Umarım Kayseri’ye gol atarım ve en hoşu o olur” diye konuştu.

Galatasaray’daki unutamadığı anlar sorulan Gomis, “Evimizde oynadığımız Beşiktaş maçı unutmadığım maçlar içinde. Karabük ve Bursa’ya karşı hat-trick yapmıştım. Her vakit söylemiş olduğim üzere; Galatasaray için oynuyorsanız alanda 11 şahıstan çoksınızdır. Hakikaten 12 kişi alana çıkıyoruz taraftarımız yardımıyla. Zira bizim taraftarlarımızın şöhreti dünya çapında. Galatasaray taraftarlarını dünyada herkes tanır” tabirlerini kullandı.

“Futbolcu olmasaydım…”

Bafetimbi Gomis, İstanbul’a olan hayranlığını ise şu sözlerle lisana getiriyor: “İstanbul, dünyanın en hoş kenti. Çok kendine has. Hayat güç olsa da beşerler her vakit memnunlar ve yardım etmeye hazırlar.”

Gomis,”Türk yemekleri ortasında en çok serpme kahvaltıyı seviyorum. Türk yemeği olmayanlardan ise annemin yaptığı Senegal yemeklerini seviyorum” dedi.

Bafetimbi Gomis, kelamlarını şöyle noktaladı: “Futbolcu olmasaydım ne olurdum bilmiyorum. Sanırım öteki bahtım yoktu. Bu benim için hayaldi. Gerçekleştirmek için her şeyi yaptım.”